Haftanın Kitapları

Özkan Saçkan'dan haftanın kitapları

Haftanın Kitapları

Özkan SAÇKAN

Okunması gereken bir kitap

Ali Kuzu'dan ‘Muhteşem Türkler'… Kitapta, bugün dünyanın jandarması konumundaki ABD'nin yıllarca korunmak için Türklere vergi verdiğini, ABD'ye ilk silah ve gıda yardımını Türklerin yaptığını bulacaksınız.
(Eftalya Yayınları)

muhtesem

Hiç çarpıtmadan

Gazeteci Tuğrul Sarıtaş'ın yedinci kitabı ‘Atın Şu Gazeteciyi Dışarı', aralık ayı sonunda raflardaki yerini alacak. Yazar kitap için, “Yarım asıra ulaşan meslek yaşamım içinde birebir yaşadıklarımı hiç çarpıtmadan kitaplarıma aktardım” diyor.
(Yade Yayıncılık)

atin-su-gazeteciyi

Tek hayali uçmak

xRocio Bonilla'dan ‘Dünyanın En Yüksek Kitap Dağı'… Lukas'ın tek hayali uçmaktır. Çeşitli maddelerden kanat yapmayı dener… Lukas'ın hayatı annesinin ona doğum gününde hediye ettiği kitapla değişir. (Günışığı Kitaplığı)

dunyanin

Acımasızlık kavramı

Villiers De L'isle-Adam'dan ‘Son Şenliklerin Davetlisi'… “Yazar, Paris'te Baudelaire'in kötülük ve günahla oynadığı gibi, acımasızlık kavramıyla oynamak istiyordu. Ama maalesef günümüzde bunlarla oynayamayacak kadar birbirimizi iyi tanıyoruz.” -Jorge Luis Borges- (Kırmızı Kedi Yayınları)

son-senliklerin

Yaşanmış olaylar

Onur Öymen ‘Zor Rota' kitabında, gençlik yıllarını ve diplomat olarak görev yaptığı dönemin anılarını paylaşıyor. Dışişleri Bakanlığı'nda geçirdiği 38 yıl boyunca yaşananları ve bazı gelişmelerin içyüzünü de onun kaleminden öğreniyoruz. (Remzi Kitabevi)

zor-rota

Bir başucu kitabı

Suat Soysal'dan ‘İpuçları'… Kitap, iş yaşamından teknolojiye, ekonomiden yaratıcılığa, pek çok konuya ışık tutuyor. İş dünyasının başarıya koşan tüm aktörleri için bir başucu kitabı… (Soysal Yayınları)

ipuclari

Hangi gecenin sancısı

Günay Öztürk Özdemir'den ‘Zühre Yıldızı'… Öyle olur olmaz çıkıp gelirsin aklıma / Asi gözlerimde kırılır zaman / Güzle bahar arası bir rüzgar eser / Çözülmez olursun gecelerimde / Söyle şimdi; Hangi acının sızısıdır dudaklarında kalan? Ve hangi gecenin sancısıdır ki seni aklıma salan? (Yolda Kitap)

zuhre-yildizi

Düşmana karşı savaştı

Şenol Çarık'tan ‘Doktor Hikmet Kıvılcımlı'… Türkiye solunun önde gelen isimlerinden Doktor, bilimsel sosyalist kuramcı, lider, üretken bir polemik ustası. 17 yaşındayken Köyceğiz'de Kuvayı Milliye Komutanı olarak düşman işgaline karşı savaşıyor.
(Asi Kitap)

doktor