Haftanın Kitapları

Haftanın Kitapları

Nutuk

“… nutkum, nihayet geçmişe karışmış bir devrin hikayesidir. Bunda milletim için ve gelecekteki evlatlarımız için dikkat sağlayabilecek bazı noktaları belirtebilmişsem kendimi mutlu sayacağım.” (Çınar Yayınları)

nutuk

Mutlaka okunmalı

Hüner Tuncer'den ‘Türk Dış Politikası' Kitabın önsözünü Onur Öymen yazdı. “Kitap, Fransız İhtilali'nden 2002 yılına kadar Türkiye'nin dünyayla ilişkileri konusunda kapsamlı bilgiler içeriyor.' (Kaynak Yayınları)

turk-dis

Hayatımızın anlamı

Irvin D. Yalom'dan ‘Bir Psikiyatristin Anıları'… Sevgiye ve pişmanlığa dair anekdotlarla iç içe geçmiş olan kitap yalnızca bir insanın hayat hikayesi değil. Kitap, Yalom'un yaşamından yola çıkıp bizi hayatımızın anlamı üzerine düşünmeye davet ediyor. (Pegasus Yayınları)

bir-psikaytristin

En sevdiğim renk

Tuğba Ertürk Yaman'dan ‘8. Boyut'… Kızım bensiz büyürken ben içimdeki her acıyı turuncu büyüttüm. Turuncu tabak, turuncu mandal, turuncu kalem, turuncu çakmak… Kısıtlı şartlarda ne kadar turuncu bulursam işte. (Yaz Yayınları)

8-boyut

12 hikaye anlatılıyor

Sir Arthur Conan Doyle'den ‘Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir'… Unutulmaz dedektif Sherlock Holmes'un keskin zekasını kullanarak çözdüğü, birbirinden ilginç ve esrarengiz 12 hikayenin anlatıldığı serinin son kitabı. (Martı Yayınları)

aklin-suphesi

Esrarengiz macera

Mike Tucker'den ‘Doctor Who Dehşet Ağı'… Doktor bu kez, İngiltere'deki sakin Wiltshire kasabasında ürkütücü maceralarla karşınızda! (İthaki Yayınları)

doktor-agi

Sıratın yolu

Mehmet Tahmaz'dan ‘Yaşama Tutunmak'… İster emanet et kendini bana veyahut kalbinde misafir eyle. Fazlaca bir kural koyamam sana. Kesip atma ister olmaz bir şeyle. Hüzün sınırını bir hayli aştım. Gönlümde kesilmiş cezalar dolu. Kalbin sokağında biraz dolaştım. (Arı Sanat Yayınevi)

0001735137001-1

Sessizliği bilenler

Osho'dan ‘Sessizlik'… Yalnızca sessizliği bilenler nihai hakikate yaklaşabilir. Kimse kimseye hakikati getirmemiştir ve sessizliğin ne olduğunu bilmediği müddetçe de kimse kendini nihai hakikate erdiremez. (Omega Yayıncılık)

osho

Türkleri arayan Yunanlılar

Yannis Kalpouzos'dan ‘İmaret'… 1881 yılından sonra şehir terk edilirken dostları Türkleri arayan Yunanlar… “Kalpouzos dönemin sosyal ortamını çizmiş.” Dawn (Pena Yayınları)

imaret