Haftanın Kitapları

Haftanın Kitapları

 

cocuklar

Nutuk

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten ‘Çocuklar ve Gençler için Nutuk'… “Bugün ulaştığımız sonuç; yüzyıllardan beri yaşanan çekilen ulusal yıkımların yarattığı uyanıklığın ve sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır. Bu sonucu Türk gençliğine emanet ediyorum.” (Bilgi Yayınevi)

mossad-gizli

Nefes kesici

Gordon Thomas'tan ‘Mossad Gizli Tarihi'… Bu kitapta yazar gerçeklere ışık tutmaya devam ediyor. 2002'den itibaren dünyanın değişen dengelerini ve Mossad'ın yeni düzendeki kilit rolünü gözler önüne seriyor. Hâlâ zeki, acımasız ve kusurlu ama kesinlikle nefes kesici!  (Koridor Yayıncılık)

yasama-tutunmak

Sıratın yolu

Mehmet Tahmaz'dan ‘Yaşama Tutunmak'… İster emanet et kendini bana, Veyahut kalbinde misafir eyle. Fazlaca bir kural koyamam sana, Kesip atma ister olmaz bir şeyle. Hüzün sınırını bir hayli aştım, Gönlümde kesilmiş cezalar dolu. Kalbin sokağında biraz dolaştım, Senin kalp sokağın sıratın yolu. (Arı Sanat Yayınevi)

masumlar

Her şeyin karşılığı

Gökhan Tok'tan ‘Masumlar Ağacı'… Dünyada her şeyin bir karşıtı vardır. Gecenin karşıtı gündüz, iyinin karşıtı kötü ya da yaşamın karşıtı ölüm gibi… Bir de Adem ve Havva'nın cennetten kovulmalarına neden olan yasak bir meyve vardı. (Meda Kitap)

satis-profesyoneli

Satışta gerekli olanlar

Hakan Okay'dan ‘Satış Profesyoneli El Kitabı'… Satış yapan satış profesyonelleri için hazırlanan bu kitap, kurumsal satışta olduğu kadar bireysel satışta da gerekli olan ve yapılması kaçınılmaz konuları kapsıyor. (Ceres Yayınları)

hz-suleyman

Anlatılmamış efsaneler

Sultan Polat'tan efsane zamanlar serisinin ikinci kitabı ‘Hz. Süleyman'ın Yüzüğü'nde şifrelerin yerini hiç sorulmamış bilmeceler, hiç anlatılmamış efsaneler ve kan sırları yer alıyor. (Kapı Yayınları)

kiskac

Katilin peşinde

Cinayetlerini internette yayınlamaktan zevk alan bir katili yakalamak için peşine iki psikopat katil takılan dedektifin hikayesi… (Mona Kitap)