Haftanın Kitapları

Haftanın Kitapları

Sevgi, mutluluk, huzur

– Ünal Ersözlü'den ‘Dört Gün Buda, Üç Gün Zorba'… Yazarın felsefe içerikli kitabı, birbirinden farklı yaşamış bilgelerin öğretilerinden yola çıkarak sevgi, mutluluk gibi kavramların izini sürüyor. (Karakarga Yayınları)

dort-gun-buda-dort-gun-zorba_kapak_d

Huzurlu ve mutlu yıl

– Burcu İnci'den ‘2018 Astroloji Ajandası'… Yazar, 2018 yılının gökyüzü hareketlerini inceledi, her güne has yorumlar yaptı. 365 güne özel astrolojik bilgilerle desteklenen 2018 Astroloji Ajandası ile sağlıklı, huzurlu, mutlu ve aşk dolu bir yıl geçirmeniz dileğiyle… (Mona Kitap)

2018-astroloji

Kısa röportajlar

–  John Badham, Craig Modderno'dan ‘Artistlik Yapma'… Kitapta John Frankenheimer, James Woods, Anne Bancroft, Jenna Elfman, Clint Eastwood gibi birçok ünlü yönetmen ve oyuncuyla kısa röportajlar yer alıyor. (Can Yayınları)

artistlik

Gerilim romanı

– Karen Dionne'den ‘Bataklık Kralı'nın Kızı'… Kitap, bir kadının geleceğini çalmak isteyen çok tehlikeli bir adamı yakalamak için her şeyini riske attığı gerilim dolu bir macera. (Altın Kitaplar)

batakilki

Teşhis söz sanatları

– Hakan İlhan Kurt'tan ‘Belemir Kitap', sehl-î mümtenî söz sanatının redif redif kullanıldığı; teşbih, intâk, hüsn-î ta'lil, kinaye, tezat, mübalağa ve teşhis söz sanatları örneklerinin mısra aralarına serpiştirildiği bir çalışma. (Ötüken Neşriyat)

belemir

Sürükleyici roman

– K.A.Tucker'den ‘Sığınak'… “Dozunda macera ve aşkın iç içe geçtiği, sürükleyici bir roman.” – Shelly Crane, Wide Awake'ın yazarı. “Bu seriye tek kelimeyle bayılıyorum!” -Ramblings of a Book Junkie- (Yabancı Yayınları)

siginak

Işık mı yayıyor!

– Rysa Walker'dan ‘Zaman Sıçraması'… On altı yaşındaki Kate'in büyükannesi yıllar sonra onların yaşadığı şehre gelir ve daha ilk buluşmalarında masaya bir madalyon bırakır.  (Hep Kitap)

zaman-sicramasi

Antik şehir

– Erich Von Daniken'den ‘Tanrıların Alacakaranlığı'… Bolivya'daki And Dağları'nın tepesinde, Taş Devri sakinleri tarafından inşa edilmesi mümkün olmayan bir antik şehir, Puma Punku yer alıyor. -Erich von Däniken.- (Artemis Yayınları)

tandrilarin-alaca

Yüreğimizi açtık

– Kolektif yazarların bir araya geldiği ‘Ses Ver İlham Ver' raflarda. Yazarlar, “Kendi hayatlarımızdan ilham hikayelerimizi yüreğimizi açarak anlattık. İstedik ki bizim hikayelerimiz başkalarıa da değsin”diyor. (Tara Kitap)

ses-ver

Yaşanmış bir olay

– Ozan Evren'den ‘Nativity'nin İzinde'… Roman, yaşanmış bir olaydan besleniyor. Kitapta, babasını hiç tanımamış dahi bir akademisyen olan Murat Kara'nın hikayesi anlatılıyor. (İz Yayınları)

nativityin-izinde