Sözcü Plus Giriş

“Hakim Bey’ hayatımın dönüm noktası oldu”

Fatih Ahıskalı, Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün'den oluşan Rubato'nun 'Rubato ile Başka Şarkı' programının konuğu Mehmet Erdem'di. Erdem, sevilen şarkısı 'Hakim Bey’ için "Hayatımda dönüm noktası oldu" dedi. 

Güncellenme: 17:08, 24/11/2017
“Hakim Bey’ hayatımın dönüm noktası oldu”

Rubato’nun yarın yayınlanacak olan ‘Rubato ile Başka Şarkı’ programının konuğu Mehmet Erdem oldu. Rubato ve Mehmet Erdem programda ‘Öyle Bir Yerdeyim Ki’, Sezen Aksu’nun unutulmaz şarkısı ‘Masum Değiliz’, Hüsnü Arkan’ın iz bırakan şarkısı ‘Hoşgeldin’, Fikret Kızılok klasiği ‘Gönül’ şarkılarını seslendirdiler.

Mehmet Erdem, Ahmet Kaya'nın kendisi için çok önemli bir yeri olduğunu, albümlerinde ve sahnesinde onun şarkılarına severek yer verdiğini de sözlerine ekledi.

mehmeterdemrubato3
Sezen Aksu’nun eseri olan ‘Hakim Bey’ şarkısının kendisi için ayrı bir yeri olduğunu anlatan Mehmet Erdem, “O zamanlarda dizilere şarkı yapıyordum. Albüm fikri yoktu. Daha sonra albüm teklifi geldi ve uzun zamandır aklımda olan ‘Hakim Bey' şarkısını yeniden yorumlamak istedim. Hatta o zamanlarda herkes ‘Neden bu kadar Sezen Aksu şarkısı varken bu şarkıyı seçtin?' diye sordu. Ama ben bu şarkıyı uzun zamandır yeniden yorumlamak istiyordum. Sezen Aksu'ya buradan tekrar teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum” dedi. Erdem, programda şarkıyı seslendirdikten sonra Sezen Aksu'nun kendisine “Bu şarkıyı aslında ben sana yazmışım” dediğini de sözlerine ekledi.

İlginizi ÇekebilirSezen Aksu, Rubato'ya 'Yoldan Çıktım' dedirtti!Sezen Aksu, Rubato'ya 'Yoldan Çıktım' dedirtti!