Halikarnas’ın gölgesinde imza günü…

'12 Başkan'dan 12 Eylül'e Başkaldırı' kitabının yazarı Gazeteci Yazar Halil Eğriboyun, imza günlerine Yatağan, Dalaman ve Bodrum'da devam etti.

Halikarnas’ın gölgesinde imza günü…

CHP İlçe Başkanlığı’nın ve Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın katkılarıyla Yatağan’da düzenlenen imza gününe Muğla CHP İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla BüyükŞehir Belediye Başkanı Dr Osman Gürün, CHP eski milletvekili Fevzi Topuz, Yatağan CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, Muğla Sanatseverler Derneği Başkanı Sadettin Özbek, Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şube Başkanı Turgay Mutlu, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yatağan’ın ardından Dalaman’da da CHP İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner ve Dalaman Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen imza gününe çok sayıda partili katılırken, Bodrum Trafoda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un katkılarıyla, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığı işbirliğinde düzenlenen imza töreninde kokteyl verildi.

halil-ic

“CHP ATATÜRK'ÜN YAŞAYAN BEYNİ”

İmza günlerine ilişkin bir açıklama yapan Gazeteci-Yazar Halil Eğriboyun; “CHP örgütleri tarihinin bir kesitini yansıtan 12 Başkan’dan 12 Eylül’e Başkaldırı kitabına sahip çıkıyor. CHP, üç beş kişinin talimatıyla beyaz sarayda kurulan sıradan bir parti değildir. CHP’nin köklerinde bağımsızlık vardır, özgürlük ve barış vardır. Benim iki büyük eserimden biri CHP’dir diye kurucu genel başkan Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti ile CHP’yi bir bütünün iki parçası olarak görmektedir. CHP’yi kurarken düşüncelerinin Kurtuluş Savaşı ruhunun, ilkelerinin ve devrimlerinin yaşamasını dikkat almıştır. O nedenle CHP, anti-emperyalist olduğu sürece Atatürk’ün partisi ve Atatürk’ün yaşayan beynidir. 12 Eylül faşizminin karanlığında hem Atatürk’ün düşüncelerini hem de CHP’yi tarihe gömdüklerini düşünenlere bu kitap kapak olmuştur. Kitabın tanıtımını görev adleden CHP örgütlerine ve belediyelere katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.