Haluk Levent, Bakanlık’tan söz aldı! Yanan yere fidan dikecek…

Ayvalık, Şeytan Sofrası'nda çıkan ve önemli bir araziyi küle çeviren yangının ardından harekete geçen ve fidan dikme çağrısında bulunan Haluk Levent'e Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan cevap geldi. 

Haluk Levent, Bakanlık’tan söz aldı! Yanan yere fidan dikecek…

Kurucusu olduğu AHBAP Platformu üyelerine Ayvalık’ta kundaklanma şüphesi bulunan ve küle dönen ormanlık alan için çağrı yapan Haluk Levent, çağrısına binlerce olumlu dönüş almıştı.

Bir dönüş de Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık, Twitter hesabından Levent’e, “Sayın Haluk Levent, Ayvalık’taki saha temizlenmeye başlandı. Kasım’da fidanlar toprakla buluşturulacak. Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz” yazdı.

haluk
Ünlü sanatçı, bu mesaj üzerine bir açıklama daha yaptı. Bakanlığın herkese söz verdiğini ve konunun takipçisi olacaklarını ifade eden Levent, “Diğer yakılan yerler için de açıklama bekliyoruz. Olmazsa devreye biz gireceğiz. Orman Müdürlüğü yetkilileri ile telefon görüşmesi yaptık. Ayvalık’a fidan dikimi için Kasım ayının hangi günü olacağını bize sonra iletecekler. Bakanlığının bu tavrı çok doğrudur. Yakanlar hedeflerine ulaşamayacaklar artık. Çünkü yakılan yerlere fidan dikilecek artık! Kasım ayındaki fidan dikimi sonrası bu yıl yakışan yerlere de el atacağız. Orman Bakanlığı’na teşekkür ediyoruz” yazdı.

Haluk Levent, yanan Ayvalık için harekete geçti: 'Fidan dikeceğiz, imara açtırmayacağız' İlginizi Çekebilir Haluk Levent, yanan Ayvalık için harekete geçti: 'Fidan dikeceğiz, imara açtırmayacağız'