Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hanefi Avcı’dan yeni kitap: Fırat’ın Doğusu
Hanefi Avcı’dan yeni kitap: Fırat’ın Doğusu
Yazdığı kitaplarla gündem yaratan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın yeni kitabı Fırat’ın Doğusu Destek Yayınları’ndan çıktı.
Kültür Sanat 4 Nisan 2018 - 14:17

Türkiye’nin güneydoğusunda yıllardır süregelen olayları yaşayanların tanıklığıyla ele alan kitap, uzun süre bölgede görev yapmış olan yazarın kendi deneyimlerini de içeriyor. Bu kitapla Güneydoğu'da yaşananların nedenleri ortaya koyuluyor, olaylar başlamadan seneler önce bu ortamı hazırlayan süreçler irdeleniyor.

ARKA KAPAKTAN:

“Bu yapıyı; bölgeye çalışmak için dışarıdan gelen, bölgede şark görevi gereği bulunan, burada yaşayan, burada yaşarken olaylar nedeniyle batıya göçmüş farklı insanların yaşamlarından alıntılarla resmetmeye çalıştık, bugünün olaylarını doğuran, dünün yaşam biçimidir ilkesi gereği. Bugün yaşadıklarımızın asıl sebebinin; Cumhuriyet'in kurulmasıyla birlikte benimsenen yeni değerlerin, yıllarca, Fırat'ın doğusuna geçirilmemiş olmasından kaynaklandığı kanaatiyle kitabımızda bölgede yaşanan olaylar nedeniyle ülkede yeterince acı çekildiğini, huzura; ancak savaş, kavga, çatışma yöntemleri dışında aklın, ferasetin ışığından bakarak, geçmişteki yanlışları düzeltmek üzere başlanacak bir çalışmayla ulaşılabileceğini anlatmaya çalıştık.”

hanefiavcikitap-bulten
Son güncelleme: 17:22 - 04.04.2018