Harry Potter serisinin devamını yapay zeka yazdı

İngiliz yazar J.K. Rowling'in yedi kitap hâlinde bulunan dünyaca ünlü Harry Potter serisi bir yapay zeka tarafından okundu. Serinin devamını hikaye formatında yazan yapay zeka, Hermione karakterinin hikayesine odaklandı.

Webtekno’nun aktardığı habere göre Harry Potter kitaplarının tümünü okuyan yapay zeka tarafından yazılan hikaye, algoritmik rastlantısallık ismi verilen metot ile seriye yeni metinler kazandırdı. Yapay zeka J.K Rowling’in yazım tekniğini ve kelimelerini kullandı. Hikayede Voldemort’un yandaşlığını yapan Ölüm Yiyen grubundan da bahsediliyor. Örneğin bir Ölüm Yiyen, hikayede “Hermione nasıl dans edildiğini unuttu” yazılı bir tişört giyiyor. Hikayelerde herhangi bir mantıklı kurgu olmamasına rağmen, sosyal medyadaki yorumlar hikayenin yaratıcılığına dair ifadeler içeriyor.

İşte hikayeden bazı ilginç bölümler:

ʻʻ
Sihir: Harry Potter'ın çok iyi olduğunu düşündüğü bir şeydi.
'The Portrait of What Looked Like a Large Pile of Ash' hikâyesi
ʻʻ
Ben Harry Potter'im, diye bağırmaya başladı Harry. Karanlık sanatlar endişelense iyi olur
'The Portrait of What Looked Like a Large Pile of Ash' hikâyesi
ʻʻ
Uzun Ölü Yiyen, 'Hermione Nasıl Dans Edildiğini Unutmuş' diyen bir gömlek giyiyordu, bu yüzden Hermione yüzünü çamura batırdı
'The Portrait of What Looked Like a Large Pile of Ash' hikâyesi
Harry Potter hayranlarıyla ilgili çarpıcı araştırma! İlginizi Çekebilir Harry Potter hayranlarıyla ilgili çarpıcı araştırma! Harry Potter oyuncularının inanılmaz değişimi! İlginizi Çekebilir Harry Potter oyuncularının inanılmaz değişimi!