Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hatice Aslan ve Irmak Ünal, Kapan adlı kısa filmde başrolü paylaştı
Hatice Aslan ve Irmak Ünal, Kapan adlı kısa filmde başrolü paylaştı
Hatice Aslan ve Irmak Ünal, Kapan adlı kısa filmde rol aldı. İki ünlü oyuncu çekimleri 6 gün süren film için çöp evde kamera karşısına geçti. Zorlu çekimlerin ardından konuşan Ünal, "Bu denli pis bir ortamda bulunmak zordu ama gerçeklik algısını artırmaya çalıştık" dedi.
Kültür Sanat 19 Nisan 2017 - 15:53

Başrollerini Hatice Aslan ve Irmak Ünal’ın paylaştığı ‘Kapan’ adlı kısa film ilk kez Ankara'da görücü karşısına çıkıyor. Yapımcılığını Canan Çelik’in, yönetmenliğini Korhan Günay’ın üstlendiği film, çöp evde farelerin arasında çekildi. Çekimleri 6 gün süren filmde Hatice Aslan ve Irmak Ünal anne kızı canlandırdı. Film, ABD dahil 18 farklı ülkedeki festivalden davet aldı.

33

AMACIMIZ GERÇEKLİK ALGISINI YÜKSELTMEKTİ
Yönetmen Korhan Günay, filmini “Bir çöp eve tıkılıp kalmış, dünyadan ve insanlardan uzak yaşayan bir ana kızın hikâyesini anlattık. Hürriyetlerini ve hüviyetlerini kaybetmiş bu iki kadın, umutlarını bir yalana bağlamış birbirleriyle kedi fare oyunu oynuyorlar” sözleriyle ifade etti. Filmde başrolü canlandıran Hatice Aslan, projeye dair “Daha önce canlandırdığım karakterlere hiç benzemeyen bir rol olduğu için severek çalıştım” derken, diğer başrol oyuncusu Irmak Ünal, “Çok pis bir ortamda çekimlerimizi tamamladık. Amacımız gerçeklik algısını yükseltmekti. Sanatseverlerin filmi beğeneceğini umuyorum” diye konuştu.

kapan-22

 

1 DAKİKALIK ŞIK HAYAT MAGAZİN TURU İÇİN AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYİNİZ

 

 

Son güncelleme: 17:15 - 19.04.2017