Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hayata dair sıradan şeyler: Laterna
Hayata dair sıradan şeyler: Laterna
Koray Biber'in Laterna kitabı okurlarla buluştu. 
Kültür Sanat 10 Aralık 2018 - 10:54

Koray Biber’in Sonsuz Kitap etiketiyle yayınlanan kitabı Laterna, edebiyatseverlerle buluştu. Biber’in Laterna kitabı şu cümlelerle tanıtıldı: “Laterna hayatın içindeki tekrarlarla ilgili. Laterna bir müzik kutusu. Yalnızca daha önceden programlanmış şeyleri çalıyor. Bildiklerimizi hafızamızdan çağırdığımızı ve bunun içine hapsolmuş bir insanın hayatına neler yapabileceğini anlatıyor. Koray Biber ilk eseri olan Laterna'da hayata dair sıradan şeyler yaşayanların hikayesini anlatıyor. Hayat bazen, dün gece bıraktığın yerden başlamaz.

Gidenler rahat uyur. Arkasını dönüp gidenler, yön değiştirenler, gözünü kapayabilenler… Seninse daha fazla zamana ihtiyacın vardır…  Bu hikâye, olmasa da olurların, olsa da fark etmezlerin hikâyesi… Bu hikâye önemsiz şeyler yaşayanların, anlatacak bir şeyi olmayanların hikâyesi. Muhabbetlere katılamayacak kadar sıradan şeyler yaşayanların hikâyesi. Benim hikâyem. Senin hikâyen. Ki zaten, her şeyi biliyorsun…”

Son güncelleme: 14:57 - 10.12.2018