Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hayata otomobilin objektifinden bakıyor
Hayata otomobilin objektifinden bakıyor
Pulitzer ödüllü foto muhabiri Barbara Davidson'ın Volvo'nun araç güvenlik kamerasıyla çektiği fotoğraflar sergide buluştu.
Kültür Sanat 20 Eylül 2017 - 12:43

Davidson küçük yaşlarda bir trafik kazası geçirdi. Ancak aracı Volvo’ydu ve kurtuluşunun da buna bağlı olduğunu dile getiriyordu.

Ünlü fotoğrafçı, bu yaşadıklarını Forsman & Bodenfors New York'un teklifi üzerine sıradışı bir sergiye çevirdi. Alışılmışın dışında bir kayıt süreci başlattı.

Her zaman kullandığı ve zamanı belgeleyen fotoğrafları çektiği makine yoktu elinde. Volvo'nun araç güvenliğini sağlayan Şehirde Güvenlik Sistemi kamerası Volvo XC60’ı kullandı.

Davidson’ın çektiği eserlerden oluşan sergi, Volvo'nun geçtiğimiz ay Gustav Johansson'un yönetmenliğini yaptığı film ile görücüye çıktı. Johansson'un yönettiği filmde küçük kız çocuğu annesine hayallerinden bahsederken hayatın pamuk ipliğine bağlı olduğunu görüyor ve Volvo'nun hayat kurtarıcı boyutuna tanık oluyorduk.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.