Sözcü Plus Giriş

Hayatın sırrı aslında çok kolay…

Özlem Çetinkaya, ‘Aslında Çok Kolay’ isimli yeni kitabında hayatın ne kadar kolay olabileceğini anlatarak, mutluluğun sırrının dengede yattığını söylüyor

Güncellenme: 16:21, 16/02/2017
Hayatın sırrı aslında çok kolay…

Dengeli Yaşam Rehberi ve Access The Bars Eğitmeni Özlem Çetinkaya, Tara Kitap'tan yeni çıkan kitabı ‘Aslında Çok Kolay' ile hayatın ne kadar kolay olabileceğini 100 adımlık bir rehberle hatırlatıyor ve diyor ki: “Hayatın sırrı: Denge. 100 küçük adımla kilit değil anahtar olabilirsin”

cz

“Hayattaki her şey bir denge üzerine kurulu” diyen Çetinkaya, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Denge kaybolup giderken beraberinde birçok şeyi de alıp götürüyor; huzur, şefkat, keyif, güven, bereket, bolluk… Küçükken birçoğumuz tahterevalliye binmişizdir. Tahterevallinin istersen yukarıdaki tarafında, ister aşağıdaki tarafında ol, belli bir süre sonra rahatsız hissedersin kendini. Bacakların, kalçan, belin, sırtın, boynun ağrır. Tahterevalli üzerinde oturmak için en güzel yer, tam ortasındaki merkez noktasıdır. Merkezdeysen dengedesin demektir. Dengedeysen dışarıdan gelen fırtına, gürültü, patlama seni belki bir o yana bir bu yana sallar ama yine merkezine getirir. O zaman güçlü kalabilirsin, o zaman korkusuz ve endişesiz bakabilirsin olan bitene”

Dengenin ruhsal, fiziksel ve zihinsel olarak bir bütün olduğunu hatırlatan Özlem Çetinkaya, “İnsan o kadar muhteşem bir varlık ki, bir yerinde başlayan dengesizlik tüm bedenine ve hayatına sirayet ediyor. İnsan vücudundaki her bir enerji noktasının ve hatta her bir meridyenin, her bir hücrenin birbiriyle bağlantılı olduğunu bir fark etsek belki o zaman daha fazla önemseyeceği dengede olmayı” diyor.

İlginizi ÇekebilirHaftanın KitaplarıHaftanın Kitapları
Yayınlanma Tarihi:15:05,