Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Hayattan kolayca vazgeçemezsiniz’
‘Hayattan kolayca vazgeçemezsiniz’
36. İstanbul Film Festivali’nde 'Seyfi Teoman İlk Film Ödülü' için yarışan ve beğeni toplayan 'Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı' 12 Mayıs 2017 Cuma günü vizyon girecek.
Kültür Sanat 27 Nisan 2017 - 09:49

Genç yaşında, annesini, babasını ve kız kardeşini trafik kazasında kaybeden ve intiharı düşünürken yaşadığı deneyimlerle hayatın içine çekilen bir genci konu alan filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Burak Serbest üstlendi. Türkiye, Romanya ve Portekiz ortak yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda ise Edip Tepeli, Doğa Nalbantoğlu, Açelya Devrim Yılhan, Kıvanç Deniz Yavuz, Suna Selen, Mehmet Esen ve Sema Şimşek yer alıyor.

hayattakalmasanati-4‘YAŞAM BİLİNMEZLERLE DOLU’

Genç senarist ve yönetmen Burak Serbest, okuduğu bir romandan esinlenerek senaryoyu kaleme aldığını belirterek, “Bu hikaye bana yaşamın ne kadar değerli ama bir o kadar da bilinmezlerle dolu bir şey olduğunu hatırlatıyor. Kayra bütün ailesini kaybeden, birkaç kere intihar etmeyi denese de hayatta kalmaya çalışan birisi. Kayra'yla birlikte hayatın her şeye rağmen kolayca vazgeçilebilecek bir şey olmadığını keşfedeceksiniz” dedi. Edip Tepeli ve Doğa Nalbantoğlu ile başrolleri paylaşan Sema Şimşek, oynadığı genç anne rolüyle ilk defa kendisine yakın bir karakteri canlandırdığını söyledi.