Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hindileri çalınan Fatik Sert’e AHBAP’tan yardım
Hindileri çalınan Fatik Sert’e AHBAP’tan yardım
Sanatçı Haluk Levent'in kurduğu Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) yardımlarını sürdürüyor. Oluşum son olarak Aksaray'da yılbaşında satmak için beslediği 10 hindisi çalınınca gözyaşlarına boğulan Fatik Sert'a destek oldu.
Kültür Sanat 6 Aralık 2018 - 12:27

Aksaray’da Tacin Mahallesi 1811 Sokak’ta bir hayırseverin evinde yalnız yaşayan Fatik Sert’in, yılbaşında satmak için beslediği 15 hindiden 10’u çalındı. Fatik Sert, polise haber verdi. Hindileri satarak geçimini sağlamaya çalışan Fatik Sert, çalıştığını belirten Fatik Sert, gözyaşlarına hakim olamadı. Polis ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Fatik Sert’in zor durumda olduğunu öğrenen AHBAP kurucusu Haluk Levent, Twitter hesabından “Aksaray AHBAP! Aksaray’ın en yakışıklısı Mevlüt A. sizi bekliyor. Teyzemiz ile buluşun. Ona hindiler verilecek. Haydi Çocuklar” diye yazdı. Bunu okuyan AHBAP Aksaray gönüllüsü Mensur Atıcı ile Aylin Kara, Fatik Sert’i evinde ziyaret etti. Atıcı, Mevlüt A. tarafından  gönderilen ve çalınan hindilerin karşılığı olan bin 500 lirayı Fatik Sert’e teslim etti. Amaçlarının sessizlerin sesi ve kimsesizlerin kimsesi olmak olduğunu ifade eden AHBAP gönüllüsü Atıcı, ”Kimse hiçbir yerde kendini yalnız hissetmesin. Bugün teyzemize elimizi uzattık, yarın dara düşen başkasına” dedi.

ahbap
“ANNEM YALNIZ DEĞİLSİN”

Çalınan hindileri sayesinde geçimini sağladığını belirten Fatik Sert, ”Ben onlarla geçiniyordum ve gözüm gibi bakıyordum. Hindileri satın aldığım kişiye de borcum vardı. Ben hindileri satıp borcumu ödeyeceğim derken, çalındı” diye konuştu. Haluk Levent de Fatik Sert’i telefonla arayıp, ”Annem yalnız değilsin. Üzülme. İhtiyaçların karşılanacak. Biz her zaman yanındayız” şeklinde konuştu.

DHA