Sözcü Plus Giriş

Homeros Bilim Kültür ve Sanat Ödülü Prof. Dr. Haluk Şahin’in

Çanakkale Belediyesi tarafından 1963 yılından beri düzenlenen Uluslararası Troia Festivali'nin resmi açılışı dün akşam Örenyeri'nde gerçekleştirilen törenle yapıldı. Festival kapsamında verilen 'Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü'ne ise bu yıl Prof. Dr. Haluk Şahin layık görüldü. 

Güncellenme: 11:08, 11/08/2018

Çanakkale Belediyesi tarafından 55 yıldır düzenlenen festival kapsamında Christa Wolf’ten Yaşar Kemal’e, Prof. Dr. Cevat Çapan’dan Nuri Bilge Ceylan’a kadar pek çok aydına verilen ‘Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü’ne bu yıl ise 17 yıldır Bozcada’da gerçekleştirdiği Homeros okumaları ve yazdığı romanları ile Bozcada ve Troya kültürüne sunduğu katkılar sebebiyle Prof. Dr. Haluk Şahin değer görüldü.

resimid_5727438

Çanakkale’de bu yıl 55’incisi düzenlenen ‘Uluslararası Troia Festivali’ törenle başladı.

TROYA RUHUNU CANLANDIRDILAR

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın açılış konuşmasının ardından ödülünü alan Haluk Şahin ise konuşmasında bize miras olan bu kültürü yaşatmanın önemine vurgu yaparken İlyada destanını doğduğu topraklarda okumanın mucizevi olduğunu da söyledi. Ödül töreninin ardından Haluk Şahin, Yusuf Ay, Pembe Akgün ve Ayşe Şahin, İlyada’dan pasajlar okuyarak Troya ruhunu bir kere daha canlandırdılar.

(DHA)

Yayınlanma Tarihi:10:34,