Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
House of Cards yoluna Kevin Spacey olmadan devam edecek
House of Cards yoluna Kevin Spacey olmadan devam edecek
Fenomen dizi House of Cards, bundan sonra Kevin Spacey olmadan yoluna devam edecek. Spacey, ortaya çıkan birçok taciz skandalından sonra yapımdan kovulmuştu. Dizinin Spacey'siz nasıl olacağı merakla bekleniyor. 
Kültür Sanat 29 Kasım 2017 - 12:05

Beş sezondur izleyicilerle buluşan ve ABD Başkanlık mertebesiyle ilgili entrikaların anlatıldığı House of Cards, Kevin Spacey olmadan yayınlanacak. Netflix yapımı olan dizide Frank Underwood karakterini canlandıran Kevin Spacey, karıştığı cinsel taciz skandallarından sonra yapımdan kovulmuştu.

Skandalların ortaya çıkmasının akabinde House of Cards, Ekim'de askıya alınmıştı. Yapımcı şirket Media Rights Capital, diziyi çeken 300 kişilik ekibe bir mail atarak, iki hafta içinde ücretlerini ödeyeceğini ve en geç 8 Aralık'ta maaş ödemesi sorunun kapanması ile final sezonunun çekimlerine başlanacağını duyurdu. Şirket, ayrıca çalışanlarına attığı mailde Spacey’in krizlerine atıfta bulunarak, ”Son iki ayda daha önce öngörmediğimiz şekilde sınandık, ama bu prodüksiyonun da bir kişiden daha büyük olduğunu öğrendik. En sadık ve en yetenekli prodüksiyon ekiplerinden biriyle çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Dizinin Spacey’in canlandırdığı Frank karakteri yerine, Michael Kelly’nin canlandırdığı Doug Stamper’ın hikayesine odaklanacağı öğrenildi.

doug2

Michael Kelly’nin canlandırdığı Doug Stamper…

ART ARDA TACİZ SUÇLAMALARI 

Geçtiğimiz ay, taciz skandalları ortaya çıkan Spacey, eşcinsel olduğunu açıklamıştı. Spacey’in taciz suçlamalarına karşı eşcinsel olduğunu açıklaması LGBT topluluklarının da tepkisini çekmişti. Oyuncu Anthony Rapp, Londra’da bir kişi ve House of Cards setindeki bir görevli Spacey’in kendilerini taciz ettiklerini söylemişti.

TEDAVİ GÖRÜYOR

Spacey'nin basın sözcüsü, yakın zamanda aktörün tedavi sürecine girdiğini açıklamıştı.
Son güncelleme: 12:38 - 29.11.2017