Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Hurdalardan sanat eserleri yarattı paylaşan: Sozcu
Hurdalardan sanat eserleri yarattı
ABD'nin kuzey batısında yer alan Güney Dakota'da yaşayan John Lopez isimli kişi hurda metalleri eşsiz sanat eserlerine dönüştürmesiyle biliniyor.
Kültür Sanat 26 Eylül 2017 - 18:30

Güney Dakotalı sanatçı John Lopez, sokağa atılan hurdaları birleştirmesiyle onları sanat eserlerine dönüştürüyor. Yapıtları ve kendisi hakkında çekilen kısa film, Lopez’in çiftliklerde kullanılmayan aletlere yönelik yaptığı dönüşümü ayrıntılarıyla incelerken; sanatçının da söylemlerine yer verdi. Lopez, kendisini doku sanatçısı olarak tarif ederken, oluşturduğu heykeller için birçok farklı yapıdaki parçayı kullandığını açıklıyor.

Ünlü filmden esinlenmiş

Bugün birçok modern sanat galerisinde eserleri sergilenen sanatçının çalışmalarına odaklanan kısa belgesel sosyal medya platformlarında viral hâle gelirken; Lopez’in çalışmaları arasında yer alan bir eser belgesel içerisinde özellikle ön plana çıkarıldı. Lopez; ayı ve insanın mücadelesini anlattığı yapıda ünlü Hollywood filmi “The Revenant”tan ilham aldığını belirtiyor.

Son güncelleme: 18:31 - 26.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.