Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İclal Aydın’dan yeni roman: Üç Kız Kardeş
İclal Aydın’dan yeni roman: Üç Kız Kardeş
İclal Aydın’ın yeni romanı Üç Kız Kardeş, Artemis Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.
Kültür Sanat 6 Şubat 2018 - 10:54

İclal Aydın’ın yeni romanı Üç Kız Kardeş’te birbirine çok bağlı üç kardeşin hikayesini anlatıyor. Hikaye Ayvalık'ta başlıyor ve İstanbul’a uzanıyor. Üç kız kardeş, hayal ettiklerinden çok farklı bir geleceğe doğru yol alıyorlar. Masal gibi bir hayatları olan Türkân, Dönüş ve Derya, kah ayrılıklarla, kah hastalıklarla uğraşıyor. Ama sonunda mutluluğa erişiyor.

iclalaydin3ARKA KAPAKTAN

Bir zamanlar, bir ülkenin en güzel denizine bakan bir evde üç kız kardeş yaşardı. İsimleri Türkân, Dönüş ve Derya idi. Babaları Sadık Bey ve anneleri Nesrin Hanım'la birlikte geceleri kucak kucağa oturur, gelecekte onları bekleyen şahane yılların hayallerini kurarlardı.

Türkân, Dönüş ve Derya'nın, Ayvalık'ın çam kokulu sokaklarında geçen masal gibi çocukluğu, onları yetişkin dünyasının acımasızlığına hazırlamamıştı belki. Hiçbir hayatın, hiçbir seçimin göründüğü kadar kolay olmadığını, bazen en büyük, en akla gelmeyecek sırların en güvendiklerimizin kalbinde saklandığını, en korkulacak hastalıkların gün gelip geçmişi derleyip toplayabileceğini anlamak zaman istiyordu.

Ve zamanın ilaç olmadığı bir yara var mıydı dünyada?

Ayvalık'ın denize uzanan taş sokaklarından, nice yaşamlar görüp geçirmiş zeytin ağaçlarından, hayatın kaynağından akan suyundan, eski evlerinden doğmuş bir aile hikâyesi Üç Kız Kardeş. Bir mutsuzluk hikâyesi değil; neşeli günleri yâd ede ede iyiliğe dönüşün hikâyesi. İyileşmenin yolculuğu…