Sözcü Plus Giriş

İki büyük usta türkülerde buluştu

Sevilen sanatçı İlhan Şeşen, türkü albümü ile bir ilke imza atıyor

Güncellenme: 12:08, 07/02/2017
İki büyük usta türkülerde buluştu

Türk Pop Müziği'nin efsane ismi İlhan Şeşen ve ünlü müzik adamı Ali Osman Erbaşı bir araya gelerek ‘Yedi Bölge & İki Gölge’ isimli albümü müzikseverlerin beğenisine sundu.

ilhan3

İki usta ismin yolları ilk kez 2001 senesinde Şeşen'in ‘Neler Oluyor Bize' albümü ile kesişti. Şeşen'in büyük çıkış yakaladığı albümde birçok önemli eserin aranjörü Ali Osman Erbaşı idi. Usta isimler, seneler sonra ortak bir albüm için yeniden bir araya geldi.

ilhan2

HER BÖLGEYE DOKUNAN ALBÜM…

Türkiye'nin 7 bölgesinden 7 anonim türkünün seslendirildiği albümde, iki üstadın yepyeni birer türküsü de yer almakta. Türkiye'de ilk kez türkülerdeki aksak ritmin kaldırılarak 4/4'lük ritme dönüştürüldüğü albümün bir diğer özelliği ise türkülerin sadece bağlama ve gitar eşliğinde seslendirilmiş olması.

ilhan4

Yüzlerce yıldır bu topraklarda var olan ses anıtlarımız; türkülerimiz, bize Anadolu Müziği'nin hatıralarıdır. Yedi coğrafi bölgenin ayrılığı kökü bir, dalları ayrı ayrı dev bir ağaç gibidir. İlhan Şeşen ve Ali Osman Erbaşı da Anadolu ağacının yüzlerce renklerinden en azından ikisinin gölgesidir. İki büyük gölgenin oluşturduğu bu özel proje ‘Yedi Bölge&İki Gölge' Poll Production etiketi Polat Yağcı prodüktörlüğünde 8 Şubat Çarşamba günü müzikseverlerle buluşuyor.

İlginizi Çekebilir'Tüm Atatürkçüler ve çevreciler mutlaka bu yazıyı okumalı''Tüm Atatürkçüler ve çevreciler mutlaka bu yazıyı okumalı'