İki kadın müzisyenden bir ilk

Mezzosoprano Senem Demircioğlu ve piyanist İklim Tamkan’ın, Fazıl Say prodüktörlüğünde kaydedilen ilk albümleri 'İlk Atlas' 31 Mart’tan itibaren tüm müzik marketlerde

İki kadın müzisyenden bir ilk

Klasik müzik kökenli sanatçılar Senem Demircioğlu ile İklim Tamkan'ın bir araya gelerek, Cemal Süreya, Edip Cansever, Metin Altıok ve Behçet Aysan gibi şairlerin şiirlerinin yorumladıkları albüm ‘İlk Atlas’ Fazıl Say'ın prodüktörlüğünde ve yapımcılığında müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor.

b

Yolları ilk olarak Avusturya'da müzik eğitimi aldıkları yıllarda kesişen Senem Demircioğlu ile İklim Tamkan'ın ilk albümleri dinleyenleri sıra dışı bir müzik ziyafetine davet ediyor. Senem Demircioğlu'nun vokal olarak, İklim Tamkan'ın piyanosuyla yer aldığı albümde; Fazıl Say'ın İklim Tamkan tarafından düzenlenmiş iki şarkısı ve Doğan Duru'nun da ikili için özel olarak yaptığı bestesi dikkat çekiyor. Albüme ismini veren şarkı; ‘İlk Atlas’ olmak üzere Ajlan Akyuz’un de ikili için bestelediği 4 parça bulunuyor. Albümde, operacı kimliğinden sıyrılarak farklı tarzlarda şarkı söyleyen Senem Demircioğlu ve klasik eğitim almış bir piyanist olmasına rağmen çarpıcı düzenlemeleriyle dikkat çeken İklim Tamkan'ın birlikte besteledikleri ‘Artık Her Şey Bitti’ ise albümün en sıra dışı şarkısı olarak yer alıyor.

Caz müziğin efsanesi Türkiye'ye geliyor İlginizi Çekebilir Caz müziğin efsanesi Türkiye'ye geliyor
Loading...