İki usta isimden düet

Ülkemizde de çok sevilen, dünyaca ünlü kamança ustası Mark Eliyahu, efsane Türk müzisyen Fuat Güner ile birlikte seslendirdiği ilk Türkçe şarkısı “Nefes Yerine”yi yayınlıyor.

İki usta isimden düet

Mark Eliyahu, karantinadan önce İstanbul’un en güzel yerlerinde video klibi çekilen şarkı ile ilgili duygularını şu cümleler ile dile getirdi: “Türkiye ve kültürü benim için her zaman çok özeldi. Türk halkı, kültürü ve elbette müziğinden çok etkilendim. Son 5 yılda Türkiye’deki hayran kitlem büyüdü ve Türkiye’de çok zaman geçiriyorum. İlk Türkçe şarkımı yapmak için doğru zamanı ve doğru kişiyi bekliyordum. Fuat Güner ile tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

‘İLETİŞİMİMİZ HİÇ KOPMADI’

Fuat Güner ile, dünyanın dört bir yanında müzisyenlerle buluştuğu, röportaj yaptığı ve beraber çaldığı harika TV programı ‘Aramızda Müzik Var’ sayesinde tanıştık. Benimle bir bölüm çekmek istediklerinde buluştuk ve tanıştığımız ilk saniyeden itibaren iletişimimiz hiç kopmadı.


‘HARİKA SÖZLER YAZDI’

Bu şarkıyı bestelediğimde, Fuat Güner’in yazacağı şarkı sözlerini duyabiliyordum, bu yüzden onunla iletişime geçtim, o da şarkıyı sevdi ve müziğe tam olarak uyan harika sözler yazdı. Bu şarkıda kendisi ile çalışmak, benim için büyük bir ayrıcalıktı ve asla unutamayacağım çok özel bir deneyim oldu.

DÜNYAYA İYİ ZAMANLAR DİLEDİ

‘Nefes Yerine’ bağlantı, aşk ve uyanma hakkında bir şarkı. Kalplerimizin en derin yerinden çıkarak doğdu, umarım sizin kalbinizin en derin noktasına da dokunmayı başarır. Gitmesine izin vermekten mutluluk duyuyorum ve şarkı şimdi sizindir.

Dünyaya daha iyi zamanlar diliyorum.”