Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İlk baskı müzesi İMOGA Koleksiyonu, Kadıköy’de
İlk baskı müzesi İMOGA Koleksiyonu, Kadıköy’de
Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi 'İmoga Koleksiyon Sergisi' ile sanatseverlere merhaba diyor. Sergide 41 sanatçının özgün baskı resimleri yer alıyor.
Kültür Sanat 19 Eylül 2017 - 17:53

Caddebostan Kültür Merkezi sezonun ilk sergisini İMOGA (İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi), müzenin koleksiyonunda yer alan eserlerle açıyor. Özgün baskı resimlerin üretildiği İMOGA (İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi) koleksiyonunda Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının özgün baskı eserleri yer alıyor.

Türkiye’nin en önemli sanat profesörlerinden Süleyman Saim Tekcan’ın kurucusu olduğu, Türkiye’nin ilk çağdaş ve özgün baskı atölyesi İMOGA koleksiyonunda yer alan resimlerin sergileneceği sergi 3 Ekim'de açılıyor. Sergide Adnan Çoker, Ali Teoman Germaner, Burhan Doğançay, Ergin İnan, Mustafa Pilevneli, Semih Balcıoğlu, Turhan Selçuk gibi Türkiye'nin önemli 41 sanatçısının eserleri sergilenecek. ‘İmoga Koleksiyon Sergisi’ 25 Ekim'e kadar Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde görülebilecek.

imoga3

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.