İlk kez bir stadyumun içine dijital müzik platformu kuruldu!

Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Park’ta Türkiye’nin en son teknolojiye sahip profesyonel müzik stüdyolarından birini açacak olan Vodafone, müziğini geliştirmek ve geniş kitlelere ulaştırmak isteyen genç yeteneklere destek olacak.

İlk kez bir stadyumun içine dijital müzik platformu kuruldu!

Dünyada bir stadyum içinde açılmış ilk dijital müzik stüdyosu olacak Vodafone FreeZone Stüdyo'da, gençler en iyi ekipmanları kullanarak ve profesyonel ekiplerden koçluk alarak kayıt yapabilecek. Böylece, ürettikleri müziği tüm Türkiye'ye duyuracak olan genç yetenekler albüm yapma fırsatı da bulacak.

Türkiye'nin yeni dijital müzik platformu Vodafone FreeZone Stüdyo, stüdyo içinde düzenlenecek canlı konserlere de ev sahipliği yaparak, büyük isimlerin farklı performanslarını Türkiye'nin 81 ilindeki gençlere ulaştıracak yeni bir dijital konser sahnesi olacak.

Vodafone FreeZone Stüdyo, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, proje ortaklarından GNL Entertainment'ın Kurucusu ve CEO'su Alp Çağrı Günal ve müzik sektörünün deneyimli isimlerinden Şafak Ongan'ın katılımıyla Vodafone Park'ta düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Toplantıda, dijital müzik sektörünün gelişimi, Vodafone FreeZone Stüdyo'nun yapım süreci ve gelecek hedefleri hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

HEDEF BİN GRUBA KAPI AÇMAK

Vodafone FreeZone Stüdyo ile gençlere yeni bir özgürlük alanı sunmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Engin Aksoy, “Türkiye'nin en son teknolojiye sahip profesyonel müzik stüdyolarından biri olan Vodafone FreeZone Stüdyo ile hem müzik yapan hem de müzik dinlemeyi seven gençlere ulaşmayı hedefliyoruz. Müziğini daha profesyonel bir seviyeye taşımak isteyen gençler için teknik ve lojistik engelleri ortadan kaldırarak yaptıkları müziği daha geniş kitlelere ulaştırma imkânı sunacağız. Yılda binden fazla müzik grubunun stüdyonun olanaklarından faydalanmasını hedefliyoruz” dedi.