Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İnceliklerini bilince aşkı yaşamak daha da zorlaşıyor
İnceliklerini bilince aşkı yaşamak daha da zorlaşıyor
Geçtiğimiz yıl ‘En Çok Satan Kitaplar Listesi’nde yer alan ‘Simru’nun yazarı Kahraman Tazeoğlu, romantik duygulara tercüman oluyor. “Yaşlı bir adamın ergen kesime günümüz aşklarını anlatması çarpıcı bir ironi” diyen Tazeoğlu’yla edebiyatı, aşkı ve 'Simru'yu konuştuk…
Kültür Sanat 14 Ocak 2018 - 06:05

Röportaj: Birgan BİLEKE

– 2017'nin en çok satan kitaplarından biri olan ‘Simru'da imzanız var. Kitabınızın bu kadar ilgi görmesini hangi temel özelliklerine bağlıyorsunuz?

Kitapta yer alan karakterlerin günümüz insanlarına çok benziyor olmasına rağmen, eski tip insanların bir takım karakteristik özelliklerini taşıyor olması kitabı daha ilgi çekici hale getiriyor. Yaşlı bir adamın ergen kesime günümüz aşklarını anlatması çarpıcı bir ironi.

– Okurlarınızın bazı cümlelerinizi farklı mecralarda paylaşmaları size neler hissettiriyor?

Bu durum beni gururlandırırken bir yandan da düşündürüyor. Beni en çok rahatsız eden bana ait olmayan sözlerin altına adımın yazılması.

kahraman04

Seçilmiş  yalnızlık

– ‘Terzi kendi söküğünü dikemez' derler. Bu noktadan yola çıkarsak, kitaplarında aşkı, ayrılığı, farklı duyguları anlatan biri olarak siz aşkı nasıl yaşıyorsunuz?

Aşkın tüm inceliklerini bilince aşkı yaşamak daha da zorlaşıyor. O noktada aşka olan inancınızın darbe almasına izin vermemek adına yalnızlığı seçiyorsunuz. Seçilmiş bir yalnızlığım var anlayacağınız.

9587862339634

– Siz kimleri okumaktan hoşlanıyorsunuz?

Klasik yazarlar, Murathan Mungan, Tekin Gönenç, Zülfü Livaneli, Ayşe Kulin, Kürşat Başar, Ahmet Telli olmazsa olmazlarım…

Etiketler