Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İncesu Mağarası’nda şifa arıyorlar
İncesu Mağarası’nda şifa arıyorlar
Karaman'da1356 metre uzunluğundaki İncesu Mağarası'nın, astım, bronşit ve kalp yetmezliği hastalığına iyi geldiği belirtiliyor. Sarkıt, dikit ve traverten havuzlarla görenleri hayran bırakan mağaranın, turizminin yeni kapısı olması bekleniyor.
Kültür Sanat 4 Ağustos 2019 - 12:17

Kent merkezine 56 kilometre uzaklıktaki İncesu Mağarası, 2013 yılında turizme açıldı. Kayalara oyulan tahıl ambarlarıyla bilinen Taşkale köyündeki mağaranın astım, bronşit ve kalp yetmezliği hastalığına şifa olduğu belirtiliyor. Mağaraya her geçen gün ilginin artığını ifade eden Taşkale Köyü Muhtarı Hasan Karaca, şunları söyledi: “Mağaramız, Toros Dağları’nın eteğinde 1356 metre uzunluğa sahip. Mağara’nın 1050 metrelik bölümü yürüyüş yoludur. Sarkıt, dikit ve travertenlerden oluşan mağara; astım, bronşit gibi hastalıkları iyi geliyor. Yaz, kış sıcaklık 15 derecedir, nem oranı 74’dür. Giriş derinliği 7 metre, zaman zaman 21 metreye kadar ulaşan yerleri vardır.”

Etiketler