Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İnsan doğasının acımasızlığı gözler önünde
İnsan doğasının acımasızlığı gözler önünde
Mehmet Kala' nın yazdığı ve İlker Savaşkurt'un yönettiği “Damat Koğuşu”, 36. İstanbul Film Festivali Yeni Türkiye Sineması kategorisinde izleyicisiyle buluştu.
Kültür Sanat 20 Nisan 2017 - 08:21

Cinsel suçlardan hüküm giymiş ya da tutuklanmış insanların kapatıldıkları koğuşlarda yaşanılanlardan esinlenilerek çekilen filmde Münibe Millet, cezaevinde olan Yusuf Şengör'ün nişanlısı Sevcan Demir karakterini canlandırdı. Filmin kendisine çok değerli bir deneyim kattığını söyleyen Millet, “Filmde tek ve güçlü bir sahnem var. Sevcan'ın varlığından film boyunca haberdar oluyoruz ve onu sadece final sahnesinde görebiliyoruz. Bana çok şey kattı ve çok şey hatırlattı. İnsan doğasının acımasızlığını gözler önüne seren bir film. Bana kattıklarının kıymeti ile birlikte sevgili İlker Savaşkurt ve ekibi ile çalışmak ve inançlarına ortak olmaktan çok mutluyum. Umarım çok insana ulaşır” dedi.

munibe-millet

ÖDÜLLÜ FİLM

“Damat Koğuşu” geçtiğimiz ay 21. Sofya Film Festivali'nde hem “Balkan Filmleri Kategorisi”nde hem de “Uluslararası Kategori”de yarışmış ve festivalden “Genç Jüri Ödülü” ile dönmüştü.

rooms-ic