Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İnsanın katılaşmamış hali ne kadar sürer?
İnsanın katılaşmamış hali ne kadar sürer?
Sevinç Çiftçi'nin Theo Angelopoulos'un Sonsuzluk ve Bir Gün filminden esinlenerek isimlendirdiği "Yarın ne kadar sürer?" kişisel sergisi, 6 Mayıs-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Galeri Diani’de gerçekleşecek.
Kültür Sanat 24 Nisan 2017 - 15:18

Sevinç Çiftçi’nin “Yarın ne kadar sürer?” isimli sergisi, insanın henüz şekillenmemiş ve katılaşmamış olma halini çocuk figürleriyle anlatıyor. İsmini Theo Angelopoulos'un kült filmleri Sonsuzluk ve Bir Gün filminden esinlenerek alan sergide, farklı ebatlarda yağlı boya eserler ile karışık teknikle üretilen resim ve desenler, 6 Mayıs-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Galeri Diani'de sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Ayrıca sanatçının üretim sürecinde tuttuğu defter de ziyaretçilerle paylaşılacak.

sevinc_ciftci_gorsel-2SEVİNÇ ÇİFTÇİ KİMDİR?

1976’da doğan sanatçı, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamladı. Ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yüksek lisansını bitirdi. Sinema ve televizyon alanında 10 yıl sanat yönetmenliği yapan Çiftçi, 2012 yılında İtalya'da “Florence Academy of Art Summer Session”da eğitim gördü ve uluslararası resim sergilerinde eserlerini sergiledi.

sevinc_ciftci_gorsel-1