İptal edilen Batgirl’ün başrol oyuncusu Leslie Grace sessizliğini bozdu

Geçtiğimiz günlerde çekimleri tamamlanmış olmasına rağmen yayınlanmayacağı açıklanan Batgirl filminin başrol oyuncusu Leslie Grace sessizliğini bozarak sosyal medyada konuyla ilgili bir paylaşım yaptı.

İptal edilen Batgirl’ün başrol oyuncusu Leslie Grace sessizliğini bozdu

Batgirl filmi Warner Bros. Discovery tarafından tamamen rafa kaldırıldıktan sonra, başrol oyuncusu Leslie Grace Instagram’da bir açıklama paylaştı ve hayranlarına teşekkür etti.

Grace, Batgirl’ün Warner Bros. Discovery’nin yakın zamanda yaptığı bir maliyet düşürme çabasıyla vizyona girmeyeceği ya da yayınlanmayacağı haberi üzerine sessizliğini bozdu. Oyuncu, çekimleri tamamlanmış filmden kamera arkası fotoğraflar ve videolar ile birlikte Instagram hesabından bir açıklama yaptı.

Oyuncu, filmin iptal edilmesine rağmen çekimleri 7 ay süren ve bu süreçte çalışan tüm ekibe teşekkür etti:

“Batgirl filmimizle ilgili son haberlerin hemen ardından, inanılmaz oyuncu kadrosunun ve yorulmak bilmeyen ekibimizin İskoçya’da 7 ay boyunca bu filmde gösterdikleri sevgi, sıkı çalışma ve niyetten gurur duyuyorum. Bu süreçte bir ömür boyu sürecek ilişkiler içinde çalıştığım için kendimi kutsanmış hissediyorum! Her Batgirl hayranına – Pelerini giymeme ve ‘kendi kahrolası kahramanım’ olmama izin veren sevgi ve inanç için teşekkür ederim.”

Filmde Barbara Gordon/Batgirl olarak rol alan oyuncuya, eski Batman serilerinde öne çıkan deneyimli oyuncu Michael Keaton da eşlik ediyordu. Filmin yönetmenliğini ise Adil El Arbi ve Bilall Fallah üstlenmişti. Ancak Warner Bros. Discovery, Batgirl’ün sinemalarda veya HBO Max’te yayınlanmayacağını duyurdu. Şirket, maliyetleri düşürmek için filmi tamamen iptal etti.

90 MİLYON DOLARLIK FİLM MALİYETLERİ DÜŞÜRMEK İÇİN İPTAL EDİLDİ

Warner Bros. sözcüsü yaptığı açıklamada, “Batgirl’ü yayınlamama kararı, DC Evreni ve HBO Max ile ilgili olarak liderliğimizin stratejik değişimini yansıtıyor. Leslie Grace inanılmaz yetenekli bir oyuncu ve bu karar onun performansının bir yansıması değil. Oyuncularla yakın gelecekte tekrar iş birliği yapmayı umuyoruz” dedi.

The Hollywood Reporter’a göre Batgirl 90 milyon dolarlık bir bütçeye sahipti ve DC Genişletilmiş Evrende geçen en çok beklenen projelerden biriydi. Ancak Warner Bros. Discovery yöneticileri, filmin iş yapmayacağını hissettiler.

Çekimler Kasım 2021’den Mart 2022’ye kadar İskoçya’nın Glasgow kentinde yapıldı. Warner Bros. Discovery filmi iptal ettiğini duyurduğunda ise post prodüksiyon sürecine girilmişti.

Dwayne Johnson’ın başrolde olduğu Black Adam ve Shazam’ın merakla beklenen devam filmleri de dahil olmak üzere, gelecek yıl vizyona girecek pek çok DC filmi var! Hatta başrol yıldızı Ezra Miller sık sık skandallarla gündeme gelmesine rağmen, Flash da 2023’te çıkmaya hazırlanan filmler arasında.

90 milyon dolarlık Batgirl filmi rafa kalktı: Hiçbir platformda yayınlanmayacak İlginizi Çekebilir 90 milyon dolarlık Batgirl filmi rafa kalktı: Hiçbir platformda yayınlanmayacak Warner Bros daha fazla Harry Potter içeriği istiyor İlginizi Çekebilir Warner Bros daha fazla Harry Potter içeriği istiyor Netflix'ten Millie Bobby Brown'a rekor teklif: Devam filmi için 10 milyon dolar alacak İlginizi Çekebilir Netflix'ten Millie Bobby Brown'a rekor teklif: Devam filmi için 10 milyon dolar alacak
Loading...