Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İsmail Dümbüllü Ödülü Necla Uygur’a
İsmail Dümbüllü Ödülü Necla Uygur’a
Dümbüllü ödülünü bu yıl ‘Marko Paşa’ oyunundaki performansıyla Necla Uygur aldı
Kültür Sanat 1 Nisan 2016 - 11:29

Her yıl Dünya Tiyatrolar Günü'nde, Müjdat Gezen Tiyatrosu tarafından dağıtılan ‘İsmail Dümbüllü Ödülleri'nin 36'ncısı önceki gün Kadıköy Bahariye'de gerçekleştirildi.

Ebru Ayaz’ın haberine göre; Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümü öğrencileri tarafından verilen ödül, ‘Marko Paşa' oyunundaki performansıyla Necla Uygur'a gitti. Törene oğulları Süheyl ve Behzat Uygur'la gelen sanatçı, ödülünü Müjdat Gezen'in elinden alırken, “Biz tiyatrocular her yerde tiyatro oynarız, yeter ki sizler gelin. Bizleri yalnız bırakmayın. Bu ödülü eşime ithaf ediyorum” dedi.

‘MÜJDAT KÖTÜ GÜN DOSTU'

Usta tiyatrocu Nejat Uygur'un rahatsızlığında haftada bir kere mutlaka görüştüklerini söyleyen Müjdat Gezen için “Kesinlikle kötü gün dostu, iyi gün dostu değil” diyen anne Uygur'a takılan Gezen, “Kız bugün iyi gün” dedi. Bu özel gecede annesini yalnız bırakmayan Süheyl Uygur, “Tabii ki annemin hakkı bu ödül. Yıllardır Nejat Uygur Tiyatrosu'nu sırtında taşıyan sanatçılardan biri Necla Uygur. Annemizle gurur duyuyoruz” dedi.