Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İspanyol piyanist Ariadna Castellanos İstanbul’a geliyor
İspanyol piyanist Ariadna Castellanos İstanbul’a geliyor
Kendi jenerasyonunun en önemli müzisyenlerinden sayılan İspanyol piyanist ve besteci Ariadna Castellanos, İstanbul'a geliyor.
Kültür Sanat 10 Ocak 2019 - 13:12

Castellanos, virtüözitesi, yaratıcılığı, farklı stilleri bir arada sunabilen müzikal çeşitliliği ile dikkat çeken bir sanatçı. İlk albümü ‘Flamenco en Black and White' ile yılın en iyi prodüksiyonu dalında Latin Grammy adayı olan sanatçı, 2016'da piyano ve elektronik müziği bir arada sunduğu ikinci albümü MJU:ZIK ile İspanya listelerinde uzun süre üst sıralarda yer aldı.

KENDİSİNE HAS BİR STİLE SAHİP

İngiltere Guildhall School of Music ve Amerika Berklee College of Music okullarından mezun olan Ariadna Castellanos, bu okullarda Presidental Scholarship (Cumhurbaşkanlığı bursu) ile okuyan ve bursa layık görülen tek İspanyol sanatçı oldu. Flamenko ve cazı harmanlayarak klasik teknik ile doğaçlamayı bir arada sunduğu yeni bir stil oluşturan Castellanos, dünyanın birçok yerinde Paco de Lucia, Paquito de Ribera, Michael Camilo, Richard Bona, Herbie Hancock gibi önemli sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı. Alejandro Sanz, Nach ve Pepe de Lucia ile kaydettiği şarkıların yanı sıra birçok film müziğinde de imzası olan sanatçı, genç yaşına rağmen günümüzün gelecek vadeden en önemli müzisyenlerden biri olarak gösteriliyor.

Yakın zamanda çıkartacağı yeni albümü “Monster” için çalışmalarını sürdüren Ariadna Castellanos, 25 Ocak 2019 akşamı saat 20.30'da İş Sanat'ta dinleyicilerin karşısında olacak.