Sözcü Plus Giriş

İsrailli ünlü grup Lola Marsh Türkiye’ye geliyor

Tel Aviv merkezli yeni indie-pop grubu Lola Marsh, 15 Kasım'da Ankara'da, 17 Kasım'da da İstanbul'da sahne alacak. 

null
Güncellenme: 11:19, 09/11/2017
İsrailli ünlü grup Lola Marsh Türkiye’ye geliyor

2013 yılında Gil Landau (gitar ve keyboard) ve Yael Shoshana Cohen (vokal) tarafından kurulan Lola Marsh, geçtiğimiz baharda Parkfest’e de konuk olmuş, performansı ile beğeni kazanmıştı. Grup şimdi 2 konser için bir kez daha Türkiye’ye geliyor. Lola Marsh, 15 Kasım gecesi Ankara If Performance Hall’da, 17 Kasım gecesi ise İstanbul’da Salon IKSV’de sahnede olacak.

Grup üyeleri Gil ve Yael, uzun süre sahnede bir grup ismi olmadan çaldıklarını söyledi. İlk resmi konserlerini duyurmak için bir isme ihtiyaç duyduklarını anlatan ikili, “Bir kaç günlük bir beyin fırtınası yaşadık. İsim önerileri havada uçuştu. The Lost Penguin, One Night Zebra, The Dreamers gibi… Sanırım Lola Marsh kulağa en iyi gelen isimdi biz de öyle devam ettik” dedi.

‘LANA DEL REY’İN EN BÜYÜK FANLARINDAN BİRİYİM’

Yael müziği, tutku, düşünce ve hislerini iletmek için harika bir yol olarak seçtiğini söylerken, kendisini Lana Del Rey’e benzetenler için de “Evet, bunu bazen duyuyorum sanırım ikimiz de esmer olduğumuz ve çiçekleri sevdiğimiz için. Şaka bir yana Lana Del Rey inanılmaz başarılı bir sanatçı ben de en büyük fanlarından biriyim” açıklamasını yaptı.

‘BU KEZ GEZMEK İSTİYORUZ’

Daha önce Parkfest için İstanbul’a geldiklerini anlatan Yael, “Henüz hiç gelmemişken, ülkenizi ziyaret eden çok fazla arkadaşım vardı ve hep güzel şeylerden bahsediyorlardı. Muhteşem manzaralardan ve zengin bir kültüre sahip olduğundan yana fikirlerim vardı. Parkfest için geldiğimizde çok az vaktimiz vardı bu kez biraz daha fazla gezip keşfetmeyi planlıyoruz” dedi.

İlginizi ÇekebilirTeoman'dan iki müjde!Teoman'dan iki müjde!