Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Issız Adam’ Atina sokaklarında yeniden doğuyor
‘Issız Adam’ Atina sokaklarında yeniden doğuyor
Çağan Irmak imzasını taşıyan ve yayınlandığı dönem çok beğenilen 'Issız Adam' vizyona girdiği 2008 yılında aylarca vizyonda kalmış, o yılın en çok izlenen filmlerinden biri olmuştu.
Kültür Sanat 15 Aralık 2019 - 10:31

Most Production yapımı film, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek yurtdışında “remake” yapılan ilk Türk filmi oldu. Şimdi, “Issız Adam” Atina sokaklarında yeniden doğuyor. Yiannis Tsimitselis ve Katerian Geronikolou'nun başrolünde olacağı filmin yönetmenliğini Yiannis Papadakos yaptı. 16 Aralık akşamı Atina'da gerçekleşecek galaya filmin yapımcısı Mustafa Oğuz ve yönetmeni Çağan Irmak da davetli olarak katılıyor. Film, 1 Ocak 2020 tarihinde Yunanistan'da vizyona girecek.

YÖNETMEN YIANNIS PAPADAKOS ŞÖYLE KONUŞTU

“Bu fikir ortaya çıktığı andan beri bütün ekip, yapım şirketi, oyuncular ve tabii ben, filmi büyük bir sevgiyle benimsedik. Çağan Irmak'ın olağanüstü senaryosu ve rejisi hepimizi derinden etkiledi. Filmin sadeliği, direktliği, yarattığı yoğun duygular içimize işledi. Atina'yı bugün olduğu gibi gösteren tamamen gerçekçi ve gerçek bir aşk hikayesi. Renkler, kokular ve zamansız melodilerle bezeli bir şehirde birbirinden çok farklı ve uzak iki insan belki de kaderin yardımıyla bir araya gelir… hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir anda. Bu film hepimiz için bir meydan okuma oldu. Genç bir yönetmen olarak, daha önce sinema ekranı için çekmediğim bir türde, romantik drama türünde bir film çektim.

‘Sonsuza Dek’ filminin bizi etkilediği gibi izleyen herkesi derinden etkilemesini umuyoruz. Tüm izleyicilerimize ulaşıp, hayatını değiştirmeye istekli olan herkesi birbiriyle özdeşleşmeye teşvik edeceğimizi umuyoruz.  Bu filmin eşsizliğini ve duygusallığını hisseden herkesin kalbine kazınmasını hedefliyoruz. Sonsuza dek!”

CAST

Başroller: Yiannis Tsimitselis, Katerina Geronikolou, Olga Damani, Haris Mavroudis, Eugenia Samara

Yardımcı Roller: Stergios Antoulas, Antigoni Nakka, Spyros Kiriakos, Peny Agorastou

Konuk Oyuncular: Vassiliki Andritsou, Alexander Antonopoulos, George Armenis, Iro Loupi, Evaggelia Moumouri, Sakis Ntantoulas, Mihalis Reppas, Thanasis Papathanasiou

EKİP

Görüntü Yönetmeni: George Argiroiliopoulos
Set Tasarım: Hrisa Daponte
Kostüm: Katerina Papanikolaou
Ses Tasarım: Lefteris Xanthis
Kurgu: Stella Filipopoulou
Ses: Panos Papadimitriou
Orijinal Senaryo: Cagan Irmak
Senaryo: Yiannis Tsimitselis
Yönetmen: Yiannis Papadakos
Yapımcılar: Yiannis Tsimitselis, Yiannis Papadakos, Thodoris Niarhos
Yapım Şirketi: ALOREAN Productions, CINEMONDE Productions
Dağıtım: VILLAGE
Ortak Yapımcı: ALPHA TV