Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Leyla Gencer’i “Gala Konser” ile andı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Leyla Gencer’i “Gala Konser” ile andı
20. yüzyılın en önemli sopranolarından Leyla Gencer, ölümünün 11. yılında Kadıköy Süreyya Operası’nda gerçekleşen ‘Gala Konser’ ile anıldı.
Kültür Sanat 11 Mayıs 2019 - 10:44

İstanbul Devlet Opera ve Balesİ Solistleri Suat Arıkan, Perihan Artan, Hakan Aysev, Evren Ekşi, Murat Güney, Nesrin Gönüldağ , Efe Kışlalı, Bülent Külekçi, Oleksandr Samoylenko, Cengiz Sayın, Hale Soner, Nazlı Deniz Süren'in sahnede olduğu konser, orkestra şefi Zdravko Lazarov yönetiminde gerçekleşirken, Wolfgang Amadeus Mozart'ın Figaro'nun Düğünü ve Sihirli Flüt eserlerinden , Giuseppe Verdi'nin Macbeth, La Forza del Destino, Aida, Otello eserlerinden, Jules Massenet'in Thaïs ve Werther eserlerinden, Georges Bizet'in Carmen ve Giacomo Puccini'nin Tosca eserlerinden seçkin aryalar İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirildi.

Oldukça beğeni toplayan konser sonunda İDOB Sanat Yönetmeni ve Müdürü Suat Arıkan, soprano Leyla Gencer'e ithaf edilen bu konserin tekrarının, 14 Mayıs 2019'da Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde olacağını belirterek geceyi sonlandırdı.