Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden yeni yıla özel konser
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden yeni yıla özel konser
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 'Viyana' konseptindeki programı ile 27 Aralık'ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde olacak.
Kültür Sanat 25 Aralık 2018 - 18:21

Yeni yıl heyecanının yaşanacağı özel konserde Avusturyalı ünlü besteci Johann Strauss'a ait eserler, programı oluşturuyor. Bestecinin, ünlü ‘Die Fledermau’ (Yarasa) operetinden aryalar ve ayrıca yine Strauss'un bestelerinden valsler ve polkalar programda yerini alıyor.

Konsere solist olarak yer alan Nesrin Gönüldağ, Nazlı Deniz Süren, Ufuk Toker ve Deniz Yetim'e, Roberto Gianola yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik edecek. Strauss'un ünlü ‘Mavi Tuna’ valsinde ise dansçılar Berfu Elmas ve Çağatay Özmen sahnede olacaklar.

ÇOCUK KOROSU DA SAHNE ALACAK

Sercan Gazeroğlu şefliğindeki, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu ise konsere ‘Mutlu Bir Yılın Özlemi, Hoş Geldin Yeni Yıl, We Wish You a Merry Christmas ve Jingle Bells’ şarkılarıyla renk katıyor olacak.

Konser 3 ve 5 Ocak 2019'da Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi'nde tekrarlanacak.