Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin resim yarışması sonuçlandı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin resim yarışması sonuçlandı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin bu yıl 6'cısını düzenlediği 'Opera – bale denince aklına ne geliyor' konulu, 7-11 yaş arası çocuklara yönelik olan resim yarışmasının kazananları belli oldu.
Kültür Sanat 22 Nisan 2018 - 11:32

Türkiye'nin dört bir yanından 4 binin üzerinde resimle katılımın gerçekleştiği yarışmanın, jürisinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) Müdür ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan, İDOB ressamları Aytaç Armağan, Nurhan Altay, Adem Başpınar, ve ayrıca ressamlar Fazilet Kendirci, Nebahat Karyağdı yer aldı.

İDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan, Van'dan Trabzon'a, Mardin'den Erzincan'a, Rize'den Diyarbakır'a, Adana'dan Artvin'e, Gaziantep'den Ordu'ya, Zonguldak'tan Hatay'a çok çeşitli ilden, çok kaliteli resimler geldiğini belirterek, “Opera ve bale sanatlarının, çocuklar üzerindeki etkileri ve dışa vurumları karşısında, hayret verici örneklerinin yanı sıra, Diyarbakır'dan gelen, bir öğretmenin kaleme aldığı mektup, özellikle jüriyi son derece etkiledi. Mektupta; ‘öğrencisinin, hayatında hiç opera-bale izlememiş olduğu ve hatta resim malzemelerini bile bu yarışmaya katılabilmek için arkadaşından aldığı, yapmış olduğu resimleri de, bu çocuğun gözündeki heyecanı söndürmemek adına gönderdiği ‘ yazıyordu. Yarışmanın 1’incisi Beren Alya Dulgar (İzmir), 2’incisi Nicole Altuniş (Mersin), 3’üncüsü Sena Sarıalioğlu (Trabzon) olurken, Ayşenur Fidan (Diyarbakır) ve İdil Yay (İstanbul) ise mansiyon ödüllerine layık görüldü” dedi.

Yarışmanın ödül töreni, bu bugün saat 14.00'te Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde gerçekleşecek.
Dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen 70 adet resim , 22 Nisan – 19 Mayıs 2018 tarihleri arasında Süreyya Opera fuayesinde sergilenecek.