Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
“İstanbul Kırmızısı, İstanbul’a âşık edecek”
“İstanbul Kırmızısı, İstanbul’a âşık edecek”
3 Mart'ta gösterime girecek olan 'İstanbul Kırmızısı' dünyanın dikkatini çekecek. Filmin dünyaca ünlü yönetmeni Ferzan Özpetek, "Bu filmi izleyenler İstanbul'a aşık olacak" yorumunu yaptı.
Kültür Sanat 20 Şubat 2017 - 11:03

Tuba Büyüküstün, Halit Ergenqç, Mehmet Günsur ve Nejat İşler’in başrolünü paylaştığı Ferzan Özpetek imzalı ‘İstanbul Kırmızısı’ için Özpetek, samimi açıklamalarda bulundu.

Ferzan Özpetek filmde, garip ve bir o kadar da büyüleyici bulduğu İstanbul'u kendi gözünden anlatıyor. Özpetek film için, “İstanbul Kırmızısı'nı izleyenler, İstanbul'a âşık olmaktan kendilerini alamayacaklar” yorumunu yaptı.

istanbul1

“İSTANBUL KIRMIZISI BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Türkiye'de ikinci filmini çeken, İtalya'da yaşayan yönetmen, “Filmin çekimleri esnasında şehrin havasındaki belirsizlik duygusu, bir şehri kaybetmenin hissi, bunun neden ve nasıl olduğunun peşine düşmek beni çok etkiledi. İstanbul Kırmızısı bu şehri yaşamış ve yaşatmaya devam eden insanların filmidir. Bu anlamda benim için çok değerlidir” dedi.

Son güncelleme: 15:22 - 20.02.2017