Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul Modern Beyoğlu’na taşınıyor
İstanbul Modern Beyoğlu’na taşınıyor
Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern, Karaköy'deki yeni binası yapılana kadar geçici olarak Beyoğlu’ndaki eski Union Française binasında faaliyetlerini sürdürecek.
Kültür Sanat 20 Şubat 2018 - 16:28

14 yıldır sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, restoran ve mağazasıyla Karaköy'deki 4 numaralı antrepoda faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern'in yeni adresi belli oldu. Galataport projesi kapsamında dünya standartlarında bir tasarımla yeniden inşa edilecek İstanbul Modern binasının 36 ayda tamamlanması planlanırken, müze ise bu süreçte faaliyetlerine geçici olarak Beyoğlu Meşrutiyet Caddesi'ndeki eski Union Française binasında devam edecek.

KAPANIŞ TARİHİ BELİRLENDİ

Bugüne kadar 7 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan müzenin Karaköy'deki binasının kapanış tarihi ise 18 Mart olarak belirlendi. Bu tarihe kadar ziyaretlere açık olacak müzenin Beyoğlu'ndaki geçici mekanında faaliyetlere mayıs ayında başlayacağı belirtildi.

7 MİLYON ZİYARETÇİ

11 Aralık 2004 tarihinde kurulan İstanbul Modern, o günden bu yana yerel yönetim, kamu ve özel sektörün desteği ve işbirliğiyle her kesimden ziyaretçiye hizmet veriyor. 14 yılda ziyaretçi sayısını hızla artırarak sadece İstanbul'un değil, Türkiye'nin de dünya çapında sayılı sanat kurumlarından biri haline gelen İstanbul Modern, kuruluşundan bu yana 7 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırladı ve sunduğu ücretsiz eğitim programlarıyla da 750 binden fazla çocuk ve genci sanatla buluşturdu.
(DHA)

Son güncelleme: 19:20 - 20.02.2018