Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İstanbul’a piyanist yeğen
İstanbul’a piyanist yeğen
Will Ackerman ve Grammy ödüllü müzisyenlerle çalıştığı ilk albümü “Zia” ile New Age camiasında ses getiren genç piyanist Alexi Musnitsky, İstanbul’da yaşayan babası Jerry Musnitsky ile müziklerini İstanbul’da sunmaya hazırlanıyor.
Kültür Sanat 25 Haziran 2016 - 13:17

Paris'te yaşayan genç piyanist Alexi Musnitsky, yarı Fransız yarı Amerikalı ve babasıyla birlikte yepyeni projelerle gönül bağını İstanbul'a taşıyor olacak. New Mexico'da dünyaya gelen genç sanatçı 4 yaşından beri piyano çalıyor. Musnitsky, Klasik piyano eğitimi aldığı halde yepyeni albümünde tüm iç dünyasını kendi besteleriyle ortaya koyuyor. Küçük yaşlardan itibaren Paris'te ve Amsterdam'da birçok isme piyanosuyla eşlik eden Alexi'nin bu kez kendi albümünde 4 Grammy Ödüllü Amerikalı ünlü çellist ve besteci Eugiene Friesen şarkılarının birçoğuna konuk oluyor.

SOLO PİYANO KEYFİ

Kayıtları New Age türünün en ünlü plak şirketlerinden Windham Hill Records plak şirketinin mirasını devam ettiren Imaginary Roads Stüdyolarında gerçekleştirilen albüm, solo piyanonun ruhu sakinleştiren ve hatta iyileştiren tarafına dokunuyor. 7 şarkılık albümüyle adeta dinleyeni terapiye alan Alexi Musnitsky, albümün bu özelliğini şarkılardan “Sparkling Heart” parçasında iyice öne çıkarmayı başarıyor.

ÇALIŞMALAR YAKINDA İSTANBUL'DA

Bestelerinde hem melankoli hem romantizm barındıran Alexi'nin İstanbul'da yaşayan babası Jerry, oğlunun kariyerine Paris gibi İstanbul'u da eklemek üzere sürpriz konserler için harekete geçmiş durumda. İstanbul'un “New Age” yeğeni yakında çalışmalarını İstanbul'a taşıyor olacak.

Etiketler