İşte Pikaçu’nun yeni imajı! Sosyal medya ikiye bölündü

Fantastik macera filmi 'Dedektif Pikachu'da da Pokémon'ların başkarakteri Pikachu'nun kürklü bir imaja sahip olması ve konuşabilmesi hayranlarını ikiye böldü.

İşte Pikaçu’nun yeni imajı! Sosyal medya ikiye bölündü

Mayıs 2019’da vizyona girecek olan ‘Pokémon: Detective Pikachu’ (Dedektif Pikachu) adlı filmin yayımlanan fragmanında Pikaçu’nun gerçek dünyada sarı ve kalın bir kürkünün olması sosyal medyada tepkilerin gelmesine yol açtı.

Kimileri bunu orijinal karaktere bir hakaret sayarak kimileri de Pikaçu’nun bu görüntüsünün gerçekçi olduğunu savundu. Oyun videolarıyla tanınan YouTube ünlülerinden Joshua Wittenkeller, Pikaçu’nun tüylü halinin ‘korkunç’ olduğunu söyledi.

Warner Bros’un yapımcısı olduğu filmde Pikaçu’yu Ryan Reynolds seslendiriyor. Senaryosu Nicole Perlman’a ait olan filmin yönetmenliğini ise Rob Letterman yapıyor.

Filmde, Tim adlı bir çocuğun dedektif olmak isteyen Pokémon Pikaçu’yla yollarının kesişmesi sonucu yaşananlar konu ediliyor.

1993 yılında Japonya merkezli dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Nintendo, ilk defa Pokémon’ları bir oyun olarak piyasaya sürmüştü. Pokémon’lar hemen ardından dünya çapında büyük bir fenomen haline geldi. 1990’ların sonlarında televizyonlarda yayımlanan bir çizgi filme dönüştürülen Pokémon’lar 120’dan fazla ülkede gösterildi.

Serinin orijinalinde Ash Ketchum adlı karakterin ilk pokémonu olan Pikaçu konuşamıyor, sadece kendi ismini söyleyebiliyordu.

Loading...