Jake Gyllenhaal’dan yıllar sonra gelen Brokeback Mountain itirafı

Ünlü aktör Jake Gyllenhaal, bir döneme damgasını vuran ve Oscar ödüllerini toplayan Brokeback Mountain'da (Brokeback Dağı) başrolü paylaştığı rol arkadaşı Heath Ledger hakkında konuştu. Gyllenhaal, Ledger'ın Brokeback Mountain hakkında söylenenlerden rahatsız olduğunu açıkladı.

Jake Gyllenhaal’dan yıllar sonra gelen Brokeback Mountain itirafı

2008 yılında genç yaşta ve trajik bir şekilde hayatını kaybeden Oscar ödüllü aktör Heath Ledger, yıllar sonra tekrar gündeme geldi. 2005 yapımı Brokeback Mountain’de birlikte rol aldığı Jake Gyllenhaal, Another Man Magazine’e verdiği röportajda Heath Ledger hakkında da konuştu.

Heath Ledger/DepoPhotos

Brokeback Mountain, 2006 yılında Gyllenhaal ve Ledger’ın da adaylıkları dahil olmak üzere tam 8 dalda Oscar’a aday olmuştu. Bir sonraki yıl ise ödüllerden birini Ledger’ın sunması istendi, fakat ünlü aktör, Brokeback Mountain ile ilgili yapılan şakalar nedeniyle daha fazla gündeme gelmek istemeyerek teklifi geri çevirmişti.

Jake Gyllenhaal/DepoPhotos

Gyllenhaal verdiği röportajda şöyle konuştu:

* Oscar ödüllerinde film hakkında şakalar içeren bir açılış yapmasını istemişlerdi. Heath ise reddetti. O zamanlar bu durum benim umrumda değildi, eğlenceli olduğunu düşünüyordum. Heath, ‘Bu benim için bir şaka değil, bunun hakkında şaka yapmak istemiyorum’ dedi.

*Heath ile ilgili en sevdiğim şeylerden biri buydu. Hiçbir zaman şaka yapmazdı. Bazıları filmin hikayesi ya da başka bir şeyi hakkında şaka yapmak isterdi ama o, ‘Hayır, film sevgi ile ilgili’ derdi.

2006 yılına damgasını vuran Brokeback Mountain, sert koşullarda yaşayan bir çiftçi ve bir kovboyun yolları bölgedeki Brokeback Dağı’nda kesişmesiyle ikilinin arasında geçen duygusal çekimi ve ilişkilerinin evrimini anlatıyor.