Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Javier Bardem, o denizciyi oynayacak
Javier Bardem, o denizciyi oynayacak
Javier Bardem, İspanya adına Meksika'yı işgal eden denizci Hernan Cortes’in hayatını anlatan Amazon’un 'Cortes' dizisinde başrolde yer alacak.
Kültür Sanat 28 Mart 2018 - 10:47

İspanya adına Meksika’yı işgal eden denizci Hernan Cortes, sömürgecilik çağının en önemli figürlerinden birisi. 40 bine yakın orduyla Azteklere saldıran Cortes, yerli halkı katleden birisi olarak tarihe kazındı. Altın ve değerli mücevherler için dünyadaki en büyük soy kırımlardan birisini yapan Cortes, 1541’de İspanya’nın Osmanlı’ya karşı açtığı Cezayir seferine de katılmış; ölümden zor kurtulmuştu.

İLK KEZ AMERİKAN DİZİSİNDE

Cortes’in hayatı Amazon'un yapımcılığını üstlendiği dizide anlatılacak. Dizinin başrolünde İspanyol aktör Javier Bardem yer alacak. Bardem, böylece ilk kez bir Amerikan dizisinde rol almış olacak.

Dalton Trumbo'nun ilk olarak senaryosunu kaleme aldığı metni, diziye uyarlayacak isim ise Schindler’s Listesi'nin Oscar'lı senaristi Steven Zaillian… Projenin yürütücü yapımcılığını Steven Spielberg ile birlikte Steven Zaillian, Javier Bardem, Darryl Frank ve Justin Falvey üstleniyor.