Jay-Z Rock & Roll Onur Listesi’ne alındı

Rapçi Jay-Z, eski Başkan Barack Obama ve komedyen Dave Chappelle'in övgü dolu sözleri eşliğinde Rock & Roll Onur Listesi'ne alındı. Böylelikle ünlü rapçi; Notorious B.I.G., Tupac Shakur ve LL Cool J gibi sanatçılarla birlikte Rock & Roll Onur Listesi'ne dahil edilen birkaç solo rapçiden biri oldu.

Jay-Z Rock & Roll Onur Listesi’ne alındı

Pandemi sırasındaki birçok ödül töreni gibi, Rock & Roll Onur Listesi 2020 de sanal bir şekilde gerçekleşirken; organizasyon, cumartesi gecesi Cleveland’daki Rocket Mortgage FieldHouse’da güçlü bir kadroyla sahnelere geri döndü.

Obama, Jay-Z’nin müziğinin hayatının ve başkanlığının önemli noktalarında onun için ne anlama geldiğinden bahsettiği bir konuşma gerçekleştirdi:

“Hayatımın farklı noktalarında Jay-Z’nin sözlerine döndüm. Bugün Jay-Z, tarihin en ünlü sanatçılarından biri ve Amerikan rüyasının somutlaşmış, kendisi gibi diğer genç insanlar için gerçekleşmesine yardım ettiği bir rüya.”

Obama ilk defa Jay-Z için konuşma yapmadı. Eski başkan daha önce de 2017’de Songwriters Hall of Fame’e giren ilk rapçi olduğunda Jay-Z’yi onurlandırmıştı: “Oval Ofis’te Jay Z’nin müziğini dinleyen tek Başkan olduğumdan oldukça eminim.”

Son haftalarda Netflix’te karışıklığa neden olan Chappelle de ünlü rapçi için bir konuşma yaptı: “Sizi tanıma şansına sahip olduğum için onur duyuyorum.”

Jay-Z, törenden sonra tweet atarak duygularını paylaştı: “Herkese teşekkürler, kesinlikle arabada ağlayacağım.”

Gösteri, Carole King’in “Will You Love Me Tomorrow” ve Paul McCartney ve Foo Fighters’ın “Get Back” ile kapandı. Törenin tamamı ise 20 Kasım’da HBO’da yayınlanacak.

Beyoncé ve Jay-Z'nin Tiffany reklamı sert eleştirilerin hedefi oldu İlginizi Çekebilir Beyoncé ve Jay-Z'nin Tiffany reklamı sert eleştirilerin hedefi oldu Beyoncé'nin yeni koleksiyonu için kocası Jay-Z poz verdi İlginizi Çekebilir Beyoncé'nin yeni koleksiyonu için kocası Jay-Z poz verdi