Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kaan Turan, İtalya’daki yarışmada birinci oldu
Kaan Turan, İtalya’daki yarışmada birinci oldu
İtalya'da düzenlenen Uluslararası Tadini Müzik Yarışması'na İzmir'den katılan Kaan Turan, 11-13 yaş kategorisinde birinci oldu.
Kültür Sanat 4 Eylül 2017 - 12:23

6 yaşında piyano eğitimine başlayan 13 yaşındaki Kaan Turan, İtalya’nın Bergamo kentinde düzenlenen ve 17 ülkeden 45 yarışmacının katıldığı Uluslararası Tadini Müzik Yarışması’nda elde ettiği birincilikle Türkiye’yi gururlandırdı.

Genç müzisyen yarışmada Fazıl Say’ın Kara Toprak, Chopin’in Küçük İhtilal Etüdü ve Mozart’ın La Minör Piyano Sonatı’nı seslendirdi. “Fazıl Say’ın Kara Toprak eserini çaldım ve jürinin büyük beğenisini kazandı” diyen Turan, “Yarışma sonunda bu eseri bildiklerini ve çok beğendiklerini belirten birçok kişi oldu. Gelecek hedefimde ise hem dünya çapında bir müzisyen hem de eğitimimi tamamlayıp iyi bir beyin cerrahisi uzmanı olmak var” açıklamasını yaptı.

Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) Müzik Okulu öğrencisi Turan, 11 yaşındayken Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen Uluslararası Piyano Yarışması'nda 1'inci olmuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.