Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadıköy Belediyesi kampüssüz kalan öğrencilere kucak açtı
Kadıköy Belediyesi kampüssüz kalan öğrencilere kucak açtı
Yeni dönemde eğitim yapacak yeri olmayan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerine Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi kapılarını açtı. Müzik Bölümünün 60 öğrencisi belediyeye ait Gençlik Sanat Merkezi’nde eğitimlerine devam ediyor.
Kültür Sanat 30 Eylül 2017 - 13:20

Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü, 15 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 6639 sayılı Kanunla, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mekteb-i Tıbbiyye-i Şâhâne adıyla hizmet vermek üzere tahsis edilmişti. Kararla birlikte Haydarpaşa Kampüsü’ndeki bazı bölümlerin üniversitenin Göztepe ve Başıbüyük kampüsüne taşınması için çalışmalar başlamıştı.

Göztepe ve Başıbüyük’teki yerleşkeye yapılan inşaat bittiğinde fakülteler yeni yerlerine taşınacaktı. Fakat Haydarpaşa Kampüsünde restorasyona başlaması ve geçtiğimiz temmuz ayında yaşanan fırtınayla alanın eğitim yapılamaz bir hale gelmesi müzik bölümü öğrencilerinin Haydarpaşa'dan erken ayrılmasına neden oldu. Eğitim yapacak yer sıkıntısı çeken öğrencilere Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi (GSM) kapılarını açtı. Müzik bölümünün 60 öğrencisi eğitimlerine Gençlik Sanat Merkezi'nde devam ediyor.

EĞİTİMLER TARİHİ BİNADA SÜRÜYOR

Akademik eğitimin bire bir olarak GSM’de devam edeceğini belirten Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve aynı fakültede Müzik Bölüm Başkan Vekili olan Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın, “Eğitimlerimiz geçtiğimiz hafta resmi olarak başladı. Merkezi, 08.30 – 14.00 saatleri arası biz kullanıyoruz. 14.00’ten sonra ise GSM’nin kendi kursları başlıyor. Öğrencilerimiz burayı çok sevdiklerini ve burada kalmak istediklerini söylüyor” dedi.

kosk
“BURADAN MEMNUNUZ”

Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hyun Sook Tekin ise yeni mekanlarından memnun olduğunu söyleyerek, “Eğitimlerimizin Haydarpaşa’da olduğu gibi bire bir devam etmesine büyük özen gösteriyoruz. GSM’de piyano, keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, flüt, obua, korno ve kompozisyon derslerini öğrencilerimizi veriyoruz” açıklamasını yaptı.

ÖĞRENCİLER MEMNUN

Öğrenciler ise tarihi ve eski bir binada eğitim görmekten memnun olduklarını ifade etti. Kadıköy Belediyesi, Acıbadem'de bulunan bir asırlık tarihi köşkü aslına uygun restore ederek Gençlik Sanat Merkezi'ne dönüştürmüştü. Geçtiğimiz yılın ekim ayında açılışını yapan Gençlik Sanat Merkezi, bir yıllık eğitim dönemini geride bıraktı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.