Kadıköy Tiyatrolar Platformu ‘çalıştay’da buluştu

Kadıköy Tiyatrolar Platformu çatısı altında bir araya gelen oyuncular kendi iç yapılarını ve işleyişlerini güçlendirmek ve sanatseverlerin beklentilerine daha fazla katkı sağlamak için çalıştay düzenledi.

Kadıköy Tiyatrolar Platformu ‘çalıştay’da buluştu

İki yıl önce tiyatronun sorunlarını birlikte çözmek ve daha fazla insan ile buluşmak amacıyla bir araya gelen tiyatro sanatçıları Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nu kurdu. 25 toplulukla yola çıkan Kadıköy Tiyatroları Platformu 60’ın üzerinde tiyatro grubunu bünyesinde buluşturdu.

Kadıköy Belediyesi işbirliği ile önemli projeleri hayata geçiren platform, geçtiğimiz aylarda ‘Benim Komşum Tiyatro’ ile Kadıköy'deki 15 mahallede tiyatro atölyeleri gerçekleştirmiş, mahalleliyi tiyatro ile buluşturmuştu. Dünya Tiyatrolar Günü'nü şenlikle kutlayan platform yeni sezonu da şenlikle açmış 5 gün boyunca Kadıköy'ün 16 sahnesinde 24 oyun sahnelemişti.

Kadıköy'de yerleşik bir sahnesi olan veya sahnesi olmasa da oyunlarını ağırlıklı olarak Kadıköy seyircisiyle buluşturan tiyatro gruplarının kurduğu Kadıköy Tiyatroları Platformu hızla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Kadıköy Tiyatroları Platformu 4 Aralık'da gerçekleştirdiği çalıştay ile yapısını, yönetim şeklini ve üretim kabiliyetini güçlendirmek yolunda önemli bir adım daha attı.

HEDEF ÜRETİM GÜCÜNÜ ARTIRMAK

Kadıköy Belediyesi Tasarım Atölye'sinde (TAK) gerçekleşen çalıştayda platformun kendi içyapısını ve işleyişini güçlendirmenin, kültür sanat politikalarının pozitif gelişimi için üretim gücünü arttırmanın, etkin projeler yaratarak sanatseverlerin beklentilerine daha fazla katkı sağlamanın yollarını aradı.

Kadıköy Tiyatroları Platformu adına yapılan açıklamada “Açığa çıkan sinerjisiyle, başta Kadıköylüler olmak üzere tüm sanatseverleri heyecanlandıran çalıştay yeni oluşumlar ve projeleri hayata geçirebilmek için Kadıköy Tiyatroları Platformu'nu daha da güçlendirdi” denildi. Platform çalıştayın sonuç bildirgesini ilerleyen günlerde açıklayacak.