Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadıköy’de Haldun Taner Müze Evi açılıyor
Kadıköy’de Haldun Taner Müze Evi açılıyor
Kadıköy Belediyesi, tiyatro ve edebiyat dünyasının büyük ustası Haldun Taner’in 103. yaş gününde Haldun Taner Müze Evi’ni açıyor.
Kültür Sanat 12 Mart 2018 - 14:25

Kadıköy Belediyesi’ne ait Feneryolu Mahallesi'nde bulunan ikinci derece tarihi eser olan bina restorasyonu yapılarak Müze Evi haline getirildi. Haldun Taner Müze Evi, 16 Mart Cuma günü saat 15.00'de büyük yazarın eşi Demet Taner, dostları, Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Kadıköylülerin katılımıyla açılacak. Tarihi binada büyük edebiyatçı ve tiyatro yazarı Haldun Taner’in anısını yaşatacak şahsi eşyaları ve yaratımlarına dair belgeler, afişler, fotoğraflar yer alacak.

KURSLAR DÜZENLENECEK

Müze Evi’nde edebiyat ve tiyatro sanatına dair etkinlikler gerçekleştirilecek. Genç yazarların teşvik edileceği Haldun Taner Müze Evi'nde dönemsel hikaye ve oyun yazarlığı kursları düzenlenecek.

DEĞERLİ OYUNCULAR ÇIKACAK

Müze Evi bünyesinde yeni ve yerli tiyatro oyunlarından oluşturulacak kitaplık kurulacak. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt, usta yazarın ailesinin desteği ve katılımıyla ikinci derece tarihi eser olan binayı Haldun Taner Müze Evi haline getirdiklerini belirterek, “Bu yerin genç yazarlarımıza ufuk açacağına, buradan çok değerli oyunlar çıkacağına inanıyorum” dedi.

halduntaner