Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadıköy’de perdeler ‘Güzel Bir Gün’e açılıyor
Kadıköy’de perdeler ‘Güzel Bir Gün’e açılıyor
Oyuncu Burak Demir, tek kişilik yeni oyunu “Güzel Bir Gün” ile Mayıs ayında tiyatro izleyicisiyle buluşacak.
Kültür Sanat 27 Nisan 2019 - 16:39

İstanbullu tiyatro severler Mayıs ayında yepyeni bir oyunla daha buluşuyor: Güzel Bir Gün… Ekranlardan tanınan Burak Demir'in tek kişilik performansıyla sahneye konan “Güzel Bir Gün”, ilk kez 7 Mayıs tarihinde Kadıköy Boa Sahne'de perde açacak.

Müslüman bir babadan olma, Rum bir anneden doğma Ferit Rıza'nın hayatının dönüm noktalarını kendi ağzından; anne ve babasının birbirlerine duydukları derin aşkın yanı sıra aşık olduğu kadınlar üzerinden ve Türkiye'nin toplumsal ve siyasi tarihine yaptığı naif göndermelerle aktaran oyun tek perdeden oluşuyor.

NOSTALJİK ŞARKILAR VE ŞİİRLER

Trajikomik bir hikaye olan, içinden geçtiği her döneme uygun nostaljik şarkıları ve ünlü şairlerin şiirleriyle renklenen Güzel Bir Gün, gelecek sezon boyunca İstanbul'un yanı sıra farklı şehirlerde de tiyatro izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun Cem Kenar kaleme aldı. Yönetmenliği de Kenar üstlendi. Yönetmen Yardımcılığını Şayan Demirrenk, Reji Asistanlığını ise Fatih Recep Yağız üstleniyor.