Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadın sorununu heykellerle anlatıyor
Kadın sorununu heykellerle anlatıyor
Sanatçı Emel Vardar, kadın güzelliğinin yalnızca fiziksel bir güzellik olmadığını vurgulayan eserleriyle kadın sorununa sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Vardar, heykellerindeki duygularda ‘kadının gücünün’ olduğuna inanıyor. 
Kültür Sanat 25 Temmuz 2017 - 11:36

Sanatçı Emel Vardar, Datça'daki son sergisinin ana temasını da kadın olarak belirledi. Kadınların geçmişten bugüne dek birçok sanatçıya ilham olduğunu söyleyen Vardar, “Kadının fiziksel güzelliğinin yanı sıra içsel dünyasının zenginliğini vurguluyorum ve içsel dünyasının ışığını yansıtmaya çalışıyorum. Bunun dünya döndüğü müddetçe bu ışığın dünyayı aydınlatmaya devam edeceğini düşünüyorum. Heykellerimdeki kadınlar da anlatmak istediğim kadının duyguları ve bu duyguların gücü” dedi.

‘HEYKELLERİMLE KADINI KORUMA ALTINA ALIYORUM’

Sadece heykel gibi kadınlar yapmadığını anlatan Vardar, eserlerinde hayatı sevgiyle kucaklayan birçok kadın olduğunu söyleyerek, şöyle dedi: “Tabii ki kadına şiddeti betimleyenler ağırlıkta. Çünkü ülkemizde kadına karşı yapılan ayrımcılık, şiddet ve maalesef işlenen cinayetler çok fazla. Bu hepimizi etkiliyor ve üzüyor. Ben de sanatımla yaptığım heykellerde kadını koruma altına alıyor ve adeta dokunulmaz kılmaya çalışıyorum.”

emelvardarr