Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
“Kadınlar için çıkış var mıdır?”
“Kadınlar için çıkış var mıdır?”
Erzurum Devlet Tiyatrosu 20. yılını doldurduğu ve onun heyecanını yaşadığı bu sezona Zeynep Kaçar’ın yazdığı, İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Dilek Güven’in sahneye koyacağı, 'Dış Ses' adlı oyunla devam ediyor.
Kültür Sanat 15 Ocak 2018 - 17:06

‘Kadın’ temalı bir oyun olan ‘Dış Ses’ 18 Ocak'ta seyirciyle buluşuyor. Biri ev kadını, diğeri iş kadını iki kadın, onlara çocukluklarından beri yüklenen ‘öğretilerin’ içinde, günlük rutinlerini yaşarlarken, bir gün farklı bir boyutta uyanırlar. İkisi de kabinlerin içindedir. Dışardan gelen bir ses onları yargılar ve sonsuza kadar buraya hapseder. Şaşkınlık ve panik halinde çıkış yolları arayan kadınlar, önce yalnız olmadıklarını, sonra da kendilerini, kabini ve bu olanları yargılayan sesi sorgularlar.

‘ÇIKIŞ VAR MIDIR?’

Oyun, şu soruların etrafında dönüyor: “Erkek egemen toplumun kurguları ve kalıplarından kurtulmanın, ezberleri bozmanın, kabinden çıkmanın bir yolu var mıdır? Oyunun sonunda kadınlar birbirine sorarlar, çıkış var mıdır?” İHA